Nezvratné zákony karmy

Budha

Karma představuje termín etického přírodního zákonu příčiny a následku. Čin, který byl vykonán se záměrem nebo vědomým motivem a následek za tento čin, postihne zpět aktéra samotného. Karma se mnohdy mylně chápe jako osud nebo předurčení. Z buddhistického pohledu karma neznamená osud, ale jako čin nebo příčina a následek. Každý čin, slovo i myšlenka, ať už pozitivní nebo negativní, zanechá otisk v mysli. Je nutné pochopit, že naše myšlenky, slova a činy zasévají semínka do budoucích zážitků. Pochopení karmy správných způsobem, přináší svobodu. Karma nepředstavuje žádný druh trestání, jak by si mnoho lidí mohlo vyložit. Jedná se o přírodní jev, který udržuje rovnováhu. Když se člověk naučí, jak s karmou pracovat, bude mít lepší život. Je potřeba si uvědomit co nás obklopuje, protože to nás i utváří. Přinášíme vám 10 zákonů karmy.

  1. Co zaseješ, to sklidíš. Cokoliv vypustíte do vesmíru, to se vám jako „bumerang“vrátí. Zákon příčiny a následku.
  2. Tvoření-cokoliv nás obklopuje, to je spojeno s naším vnitřním stavem. Obklopte se tím, čím chcete být.
  3. Růst-musíme se snažit o změnu a osobní růst. Pokud změníme sami sebe, změní se i naše okolí.
  4. Přijímání místo vymezení. To co velmi odmítáte, to bude pokračovat. Pokud něco vidíme negativně a s odporem, pak jednáme s myslí, která si není vědoma jednoty s vesmírem.
  5. Propojení-nepodceňujte slova, myšlenky a činy. Krok vyvolává další krok. Ačkoliv se na první pohled věci mohou zdát nepropojené-ve vesmíru je vše propojené a navzájem se ovlivňuje.
  6. Zodpovědnost-pouze my jsme zodpovědní za vše, co se nám v životě děje. Pokud je něco špatně, je něco špatně i ve mně.
  7. Dnešek je dar. Soustřeďte se na přítomnost, protože mysl se dokáže v jeden okamžik soustředit pouze na jednu věc. Vyženete tak hněv, vztek a chtivost.
  8. Změna-Pokud se nepoučíme ze své minulosti, tak se nám bude vracet. Znamená to vědomé přijetí věcí takových, jaké jsou. Změnou postoje už nikdy věci nebudou vypadat, tak jako dřív.
  9. Bez práce nejsou koláče. Netrpělivost je známkou nežití v přítomnosti a nejednoty. Každá odměna začíná prací! Dlouhotrvající odměna, znamená trpělivou a dlouhodobou práci.
  10. Přidaná hodnota. Každá hodnota je výsledek energie, která byla vynaložena. Příspěvek každého jedince, je příspěvek do celku

Fotografie publikována se svolením cbenjasuwan Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top