Nové boty? Víme, co dělat, abyste něměli puchýře!

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Koupit si nové boty je velmi lehké. Já osobně se často musím držet, abych si nějaké krásné boty, které vidím v katalogu nebo za výlohou, nekoupila. Boty jsou má slabost. Koupit si však takové boty, které vám budou sedět, nebudou vás nikde tlačit nebo odírat, je občas složité. Když například máte větší velikost nohou, je někdy velmi těžké najít boty ve své velikosti. Naopak, když máte velmi malé nohy, pak je taky problém koupit boty. I ta nejmenší velikost je vám velká. Dnes se však obchody přizpůsobují zákazníkům a už se vyrábějí některé boty i ve velikostech XS nebo i XXL.

Boty, které si zkoušíte v obchodě, jsou příjemné. Dobře se vám v nich chodí, cítíte se v nich pohodlně a to, i když jsou to boty na podpatku. Proto si je koupíte a spokojeně odnášíte domů. Takové boty se vám však později mohou stát noční můrou, protože vás začnou tlačit, vytváří se puchýře, oděrky a nohy vás bolí opravdu silně, jen máte boty na nohou. Jak se vypořádat s nepříjemnými problémy, které nám mohou značně znepříjemnit chůzi v jinak nádherných botkách? Poradíme vám!

Kdy boty nakupovat?

Také se potýkáte s problémem, že vám jsou boty ze začátku dne dobré a sedí vám, později ale cítíte, že vás boty všemožně tlačí a říkáte si, že by se vám hodila i větší velikost. Je to způsobeno tím, že noha během celého dne, jak jí zatěžujeme, může malinko otéci. Proto vás pak začnou boty tlačit. Jak to vyřešit? Jděte si koupit boty spíše odpoledne, nebo k večeru, kdy ty nohy máte malinko nateklé.

Puchýře

Puchýře jsou velmi nepříjemné, ale bohužel taky časté. Po pár hodinách v nových botkách už nemůžete udělat ani krok. Na noze se vám objevili nepříjemní pasažéři, kteří na dotek bolí a vaší nohu neopustí ze dne na den. Puchýře se často tvoří na okrajích chodidel a prstů. Vznikají kvůli tomu, že v těchto místech se objevuje zvýšené tření mezi botou a kůží. V létě navíc nepoužíváte ponožky, a nohy tak mají přímý kontakt s botami. Používejte hedvábný sprej na nohy. Na noze se tvoří díky hedvábnému spreji takový tenký povlak, který zabrání botě, aby se o nohu třela. Sama jsem si hedvábný sprej vyzkoušela a nedám na něj dopustit, puchýře se po něm vůbec netvoří. Aplikujte pokaždé, když si obouváte boty na bosou nohu a máte vystaráno.

Pocení nohou

Pocení nohou bývá často problémem. Je jasné, že když máte celý den na nohou uzavřené boty, nohy se vám potit budou. Když se však nohy potí v létě, nepříjemně vám v botách kloužou a je to celkově nepříjemné. Navíc se může stát, že pot začne nepříjemně páchnout, takže se bojíte boty na návštěvě vyzout. Pocení nohou můžete zmírnit často tím, že zvolíte vhodný materiál obuvi. V létě vsaďte na prodyšné materiály. Například přírodní kůže a plátno. V zimě vaše nohy klidně mohou nosit koženku nebo gumu. Když budete mít v botách ponožky, je důležité myslet na výběr materiálu u ponožek. Zapomeňte na umělé vlákno, ale vsaďte raději na bavlnu. Použít můžete také různé přípravky, aby se nohy tolik nepotily a do bot nasypte trošku dětského pudru, který vysaje přebytečnou vlhkost.

Oděrky

Boty se vám zadírají do kůže, každý pohyb bolí a řeže a vy přemýšlíte, jestli by nebylo lepší boty sundat a jít ten zbytek cesty boso. Často si říkáme, že jsme si koupily boty, které jsou nám malé, proto se nám noha tolik odírá a nejde to vydržet. Je tomu však přesně naopak. Máte botu, která je vám velká a noha v botě není pevná, pohybuje se v botě. Jenže co dělat? Když si koupíte boty o číslo menší, budou vás nohy bolet, protože je máte malé. Pomohou vám silikonové nebo kožené polštářky nebo pásky, které nalepíte dovnitř bot, takže nejsou vůbec vidět. Nohy vám to však zachrání, protože se v botě nebude už tolik pohybovat.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top