O co se nejčastěji v ložnici hádáme? 2. část

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Spánek je pro člověka velmi důležitý a velmi potřebný. Během něj se celé tělo regeneruje, vrací se mu síla, čerpá energii, kterou bude tělo na celý další den potřebovat. Odpočine si také mysl.

Spánek má několik fází a ty jsou různě označovány, také mají jinou funkci. Sny se například nejčastěji zdají ve fázi REM. Jedná se o fázi, která je lehčí a tím pádem je člověk během této fáze bdělejší. U této fáze se můžeme setkat i s rychlými pohyby očí. Odborníci také radí, že je lepší, když se člověk probouzí během REM fáze. Probuzení je tak lepší, lehčí a člověk nemá pocit, že je vytržen z těžkého spánku, jak je tomu u jiných fází, když se člověk probudí. Ovšem ne vždycky je spánek klidný po celou noc, mnohdy se nám v ložnici stává, že se objevují nežádoucí věci, které nám spánek neumožňují. V prvním díle jsme si řekli, jaké jsou ty nejčastější hádky, které v ložnici probíhají. V tomto druhém díle budeme v nejčastějších hádkách v ložnici pokračovat.

Sex

I toto téma se objevilo v Top10 nejčastějších hádek v ložnici. O sex se hádáme v ložnici poměrně často. Je to způsobeno tím, že jeden z partnerů je unavený, podrážděný a tak toho druhého odbude větou, nemám náladu, nechce se mi, až zítra a podobně. Partner se tak může cítit ublížen, neví, s čím to souvisí, jestli je problém v něm či v jeho výkonu. Odborníci radí, že když nemá jeden z partnerů na sex chuť, je vždycky lepší říci pravdu. Například promiň, jsem unavený, v práci toho bylo hodně, bolí mě celé tělo, nebo promiň, chce se mi spát, jsem strašně utahaná, mám pocit, že sotva zalehnu, tak usnu. Ovšem není zase dobré se takto obhajovat neustále, jeden z partnerů může pojmout podezření, že není vše, jak by mělo být.

Roztahování se

I když je vaše postel velká a široká, v noci spíte na malilinkém kousíčku a choulíte se v koutku? Jen tak tak nespadnete z postele? Důvodem je, že jeden z partnerů se v posteli roztahuje, spí přes celou postel a vy tak nemáte šanci si někam lehnout. Nebo se na vás partner neustále lepí, spí na vašem polštáři, bere vám deku a podobně. Někdo se prostě v posteli roztahuje a rozvaluje, s tím nic neuděláme. Můžete vyzkoušet opatrně partnera odvalit na jeho stranu postele, popřípadě si lehněte na jeho stranu postele.

Studené nohy

Je hezké, když se k vám v noci partner přitulí, obejme vás. Nicméně krásný pocit zkazí to, když se vás váš partner dotkne svýma nohama, které připomínají kus ledu. Okamžitě vám celým tělem projede vlna chladna a na těle se objeví husí kůže. Partnera tak nemilosrdně zpod své peřiny vyhodíte a romantika je pryč. Partnera neustále poučujete, aby si nohy zahřál, nosil ponožky a podobně, no je to většinou k ničemu. A důvod k hádce je na světě.

Čas spánku

Každý potřebujeme spát jinak dlouhou dobu. Někdo jednoduše spí plných osm hodin, aby byl fit a v pořádku a někomu stačí jen šest hodin spánku. Nebo partner pracuje na směny a má druhý den volno, tudíž může ponocovat a tím pádem si ráno přispat. Logicky tak přichází do postele později než vy. A vždycky vás spolehlivě probudí, i když se třeba snaží chodit potichu. Mnohdy to prostě nejde, vrže podlaha, postel se prohne, nechtěně partner do něčeho kopne a hluk je vytvořen raz, dva.

Světlo na čtení

Chcete spát, zatímco váš partner si ještě listuje v časopise, co si koupil, nebo čte knihu? K tomu logicky potřebuje mít světlo, a proto si rozsvítí (lepší případ je ten, kdy máte malou lampičku na nočním stolku). I tak světlo ruší ve spánku mnoho lidí. Na spánek je nejlepší mít tmu. Je jasné, že se kvůli této věci dokážete pohádat, navíc když to jeden z partnerů provádí poměrně často.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top