O co se nejčastěji v ložnicích hádáme? 1. část

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

V ložnici by nám mělo být příjemně, krásně a měli bychom se zde cítit dobře. Často to totiž ovlivňuje náš spánek. Pokud nám někde příjemně není, spánek se obvykle nedostavuje a my se jen tak otáčíme ze strany na stranu. V ložnici je čas na spánek, na lásku a tělesnou blízkost s partnerem. Mnohdy se však i ložnice mění ve válečnou zónu a i zde se člověk může s partnerem pohádat. Zdánlivě jde o maličkosti, na kterých se za normálních okolností můžeme bez problémů a v pohodě domluvit. No ne vždycky to úplně jde a i odborníci potvrzují, že lidé se hádají obvykle o maličkosti a drobnosti.

Boj o peřinu

Peřiny jsou bodem číslo jedna v ložnicových hádkách. Jeden z partnerů si zabírá peřinu pro sebe, vám z ní zůstane jen malinký kousek, kterým si s bídou zakryjete nohy. Moc nepomáhá ani to, že se několikrát za noc otočíte a partnerovi peřinu vezmete, stejně si jí znovu přivlastní. Řešením je samostatná peřina pro každého partnera. I když, ani tohle není zárukou. Můj bývalý partner vždycky svou peřinu ve spánku shodil na zem a ihned se sápal po té mojí peřině, kterou mi vždycky bral.

Chrápání

Chrápání je rovněž dalším nejčastějším bodem, kvůli kterému se hádáme. Víc než polovinu chrápajících problémů přitom způsobují muži, kteří chrápáním svou partnerku týrají. A upřímně, není vůbec nic příjemného, když ležíte vedle někoho, kdo celou noc dokáže řezat stromy. Proti chrápání existuje řada prostředků, které jsou více či méně prospěšné, ovšem pokud vás partner noc co noc trápí svým chrápáním, je dobré s tím začít něco dělat.

Horko nebo chladno v ložnici

Teplota v ložnici je dalším problémem, který je potřeba vyřešit. Někdo spí rád v teple, v horku, aby mu bylo pořádně teplo, a někdo naopak raději spí v chladu a chladnějším prostředí. Odborníci obecně doporučují spíše chladnější prostředí, ale ne zas moc. Před spánkem je dobré v ložnici vyvětrat a topení stáhnout na přijatelnou teplotu. Jenže, co když partner spí rád v chladu a partnerka raději v teple? To je pak problém, protože se prostě a jednoduše nedokážete domluvit. Pak jeden z partnerů spí celou noc dobře a druhý se co chvíli probudí. Sama to znám, raději spím v chladnějším prostředí, ale když jedeme na chatu, v pokoji máme přetopeno. To potom noc za moc nestojí, co chvíli se probouzím horkem a peřinu otáčím na chladnější stranu.

Děti ve vaší posteli

Jeden z partnerů (častěji to bývá partnerka) neustále dovoluje dětem, aby spali ve vaší společné posteli. Dětem se buďto zdají špatné sny, nemohou spát, je bouřka, nebo jednoduše nechtějí spát sami. Není divu, že to partnerovi vadí, protože se nevyspíte pořádně, děti se otáčejí, cestují po posteli. Nemůžete se pořádně otočit, máte strach, abyste dítko nezalehli, nebo mu nijak neublížili. Spánek je ten tam. Není divu, že jste naštvaní, jestliže u vás v posteli přespává několik nocí v týdnu, pořádně se nevyspíte. Mnoho mužů tak místo toho uvolní svou postel dítěti a jdou spát na gauč nebo do jejich postele, což dobře není. Děti do vaší společné postele nepatří, mají svou postel, svůj pokoj. Proto buďte důslední a dítě nenechávejte spát ve vaší posteli, jen ve výjimečných případech.

Důvody, proč probíhají hádky v ložnici, možná vypadají na první pohled úsměvně a vtipně, ale při představě, že většinu noci na partnera mlaskáte ve snaze, aby chrápat přestal, budíte se zimou, protože si partner uzurpuje peřinu, vadí vám horko v ložnici, nebo naopak zima v ložnici, to dokáže pořádně naštvat a je v tu ránu po spánku. A druhý den přeci potřebujeme být fit a odpočatí. Navíc, když jsme rozespalí, z minulé noci možná nevyspalí a podráždění, reagujeme obvykle jinak a mnohem více emocionálně, než běžně.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top