Objevil se zase opar? Víme, jak jej vyléčit!

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Opar je velmi nepříjemná infekce, která trápí mnoho lidí. Opar je velmi nepříjemný, bolí vás a způsobuje potíže při jídle, pití a někdy i při mluvení. Opar je nejrozšířenější infekce vůbec. Je způsoben Herpes simplex virem. Nejčastěji se přenáší kontaktem  již nakaženým jedincem. Opar tak nemusí vyjít na povrch ihned, může se nějakou dobu ukrývat v  těle a čekat na nějaký impuls v podobě chřipky, nachlazení, stresu, menstruace, prochladnutí nebo dokonce i nadměrnému slunění. Zbavit se oparu je často těžké, obvykle se hojí přibližně týden, někdy i víc. Když však zasáhnete včas, a to ještě předtím, než vypukne naplno, můžete dobu hojení dost zkrátit a tím vše usnadnit. Musíte však zasáhnout včas!

Použijte, co máte doma!

Opar se u mě občas objeví, a proto jsem z minulých zkušeností již poučena a doma mám vždycky jeden přípravek na opary, který si koupím v lékárně. Když však na přípravek zapomenete, nebo jej doma jednoduše nemáte a ret vás začne nepříjemně svědit a pálit, musíte si vystačit s tím, co máte doma! Opar, nebo místo kde se klube, potřete něčím, co jej rychle vysuší a on nato přestane být infekční. Co vyzkoušet, když doma nemáte přípravek z lékárny?

  • zubní pasta pomůže i v boji proti akné, umí jej vysušit. Podobnou práci udělá zubní pasta i s vaším oparem. Látky, které jsou v ní obsaženy, pomohou oparu se co nejrychleji vysušit a tím pádem zbavit infekce.
  • léky na paradontózu obsahují silné extrakty a silice směsi několika bylin. Opar, podobně jako zubní pasta, pomohou vysušit a postižená tkáň se tak desinfikuje.
  • i tee trea olejíček pomůže na vysušení oparu, čím dřív postižené místo potřete, tím se rychleji vyléčí.
  • tymiánový led pomůže při prvním náznaku oparu. Do čtvrt litru vody přidejte 3 lžíce tymiánu a vařte asi pět minut. Nechte čtvrt hodiny stát, pak sceďte a nalijte odvar do nádobek na led. Když pociťujete svědění na rtu, vytáhněte kostku ledu a přiložte jí na ret, dokud nerozteče, opakovat můžete třikrát denně. Led si můžete vytvořit i do zásoby.

Co dělat, když je opar už v rozpuku?

Ve chvíli, kdy nestihnete zaléčit začátky infekce, objeví se velký a bolavý puchýřek, který se obvykle léčí dlouho. I když je opar už velký a bolí vás, můžete jeho hojení alespoň trošku urychlit. Pomoci vám může například jablečný nebo vinný ocet, který urychluje průběh infekce. Během dne se snažte mít stále opar suchý, vyhýbejte se jakémukoliv namočení oparu, když se namočí, jeho hojení se neurychlí, protože musí znovu schnout.

Pomohou i vitamíny

Při hojení oparu může pomoci taky vitamíny, které si do těla dostanete. Například takový vitamín B12 vám při léčbě oparu velmi pomáhá. Nemusíte se bát, že se předávkujete vitamínem, přebytky se vylučují močí. Vhodný je i vitamín E, který urychlí hojení a vyživuje pokožku. Je dostání v kapslích, které můžete aplikovat přímo na opar.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top