Objevte barvy lásky

Fotografie publikována se svlením Dan / Freedigitalphotos.net

Léto se blíží mílovými kroky a s ním i horké dny, rozpálené týdny, rozvášněné noci, dobrodružné dovolené a hlavně touha, letní touha po životě, zábavě, vášni a dobrodružství. Léto je období, kdy chceme zažívat stále něco nového, na co budeme moci vzpomínat a o čem budeme moci vyprávět, například letní romance. Pro ty, co se nemůžou bezhlavě zamilovat, existují však jiné možnosti, například četba knih, které vás vtáhnou do děje, a vy budete ve své fantazii žít život hrdinů jako svůj vlastní. Letošním hitem, který by neměl chybět v nočním stolku či na letní dovolení, jsou Barvy lásky.

Na knižním trhu se objevily nové bestsellery, tolik oblíbené erotické romány. Po čtenářsky velmi úspěšných románech 50 odstínů přichází Barvy lásky.

Trend erotických románů

Proč stoupá oblíbenost erotických románů? Nejde o to, že by jejich oblíbenost začala stoupat, spíše se o ní více mluví. Erotické romány byly vždy velmi oblíbené. Starověk byl celkově velmi uvolněná doba, a tak ve starověku existovaly přímo příručky lásky, díky kterým se lidé učili umění milování. Ale i v pozdějších staletích ženy i muži často četli erotické romány, mluvili o nich jako o skandálních a potají si vyměňovali informace a historky.

V dnešní době je tomu tak, že tyto romány čtou ženy, nikoli muži. A ženy tyto knihy samozřejmě milují, kdežto muži nenávidí. Pro ženy je to ideální svět, který kombinuje lásku, cit a sexuální souznění a vášeň. Muži tvrdí, že tyto knihy ničí vztahy, neboť v ženách vyvolávají nereálné představy. Z druhé strany muži mají svoje erotické filmy, které jsou popravdě ještě nereálnější.

Staronový příběh

Hlavní hrdinkou je mladičká a nezkušená Grace pocházející z Ameriky. Grace se na své cestě do Itálie zamiluje do pohledného Jonathana, profesora výtvarného umění, u kterého má strávit tří měsíční praxi.

Erotické romány většinou staví na nesmělých hrdinkách, které o sobě nemají přílišné mínění a které čekají na svého prince. Muži, kteří k nim přicházejí a které poznávají, jsou dominantní, mužní a poskytnou ženám bezpečí.

Knihy v podstatě staví na reálném světě a skutečných charakterech ženského pohlaví. Grace odráží povahu většiny žen – nesmělost, nízké sebevědomí, nečeká, že by mohla upoutat pozornost pohledného a dominantního muže, ale zároveň po takovém muži prahne.

Klasický paradox nastává v tom, že všichni kolem Grace si myslí něco jiného než Grace sama.

Stejný základ

Všechny erotické romány vycházejí z Popelky. Bohatý a pohledný muž, který má moc, postavení a může mít vše, po čem zatouží. Krásná, ale nesmělá a nesebevědomá žena, která touží po lásce a po princi, jež ji ochrání.

Příběh mezi Grace a Jonathanem začíná na parkovišti před letištěm. Grace hledá zastávku metra a v tom spatří jeho, jak čeká na obchodního partnera.

Grace se snaží na trapas zapomenout a vrhne se do práce, kvůli které přijela. Grace má skvělé znalosti a zkušenosti s ekonomií, a tak se jí v práci daří. Pozornost od práce jí však odvádí její neskutečně charismatický šéf, po kterém Gracino tělo i mysl prahne.

Grace zde však představuje klasický ženský stereotyp, tedy ženu, co samozřejmě prahne po lásce. Jonathan pak představuje klasický stereotyp dominantního muže, tedy samce, který prahne po sexu bez závazků, bez lásky a bez hloupých citů. Zkrátka řečeno Jonathan chce jediné, a to mít sex se svou krásnou asistentkou, udolat ji a dostat ji do své postele.

Styl psaní

Erotické romány jsou obzvláště oblíbené. Řadí se však ke spotřební literatuře, která se skvěle čte, ale člověk od ní nemůže očekávat zázraky. Spisovatelům spotřební literatury je většinou vyčítána malá slovní zásoba, nepříliš bujná fantazie či nenápaditost.

Všechny erotické romány jsou v podstatě psané přes kopírák, přesto jsou stále oblíbenější. Lidé vyžadují knihu, která je velmi čtivá a která není příliš náročná, neboť si chtějí po práci odpočinout, nikoli číst složité psychologické romány.

Přesně pro takový typ lidí je tato kniha vhodná.

Fotografie publikována se svlením Dan / Freedigitalphotos.net

Autor: Markéta Vlková

Markéta Vlková
Studentka práv s kreativní duší a láskou k životu. "Život se snažím vnímat a prožívat všemi svými smysly. A posledním smyslem člověka je jeho fantazie."

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top