Ořechy jako prevence proti rakovině

ořechy

Ořechy by měly být součástí každého zdravého jídelníčku u lidí, kteří netrpí alergií na ořechy.  Jsou velmi důležitým a bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, bílkovin a jiných biologicky aktivních látek. Ořechy působí jako prevence, proti nejzákeřnějšímu typu rakovinového onemocnění – rakovině slinivky.

Tuto pochoutku bychom si měli dopřát minimálně 2x až 3x týdně po hrstičce. Nevýhodou ořechů se vám může zdát tuk, který je v nich obsažený. Na stranu druhou se jedná o tuk, který je zdraví velmi prospěšný. Obsahují mono a poly nenasycené mastné kyseliny a pouze nízké množství nasycených kyselin, které podporují tvorbu cholesterolu. Mono nenasycené a také poly nenasycené mastné kyseliny snižují obsah LDL cholesterolu. Jedná se o škodlivý cholesterol, proto zde můžete spatřit pozitivní stránky ořechů pro lidský organismus. A rovněž snižují hladinu lipidů v krvi. Ořechy mají vysoký obsah energie, tudíž by měly nahrazovat jinou méně zdravou potravinu.

Při správné konzumaci pomáhají ořechy u hubnutí

Pokud hubnete, nemají se ořechy jíst jako něco „navíc“. Pouvažujte, co si můžete dovolit, škrtnout ze svého jídelníčku a vložit na místo toho ořechy. Bylo prokázáno, že pravidelná konzumace ořechů je spojená s nižším vznikem cukrovky. Dáte-li si ke svačince hrst vlašských ořechů, zlepšíte si náladu a minimalizujete příznaky předmenstruačního syndromu. Když se zaměříme na mandle, nestojí si věru zle! Jsou bohaté na vitamín E, který je silný antioxidant. V časopise International Journal of Obesity dokonce vyšla studie, kde se zaměřili na dvě skupiny obézních lidí, kteří drželi nízkokalorickou dietu celých 6 měsíců. Osoby, které měly ve svém jídelníčku i mandle, zhubli více než ti, kteří je nekonzumovali. Pokud budete jíst mandle po dobu čtyřech měsíců, sníží se hladina špatného cholesterolu až o 20%. Neváhejte ořechy zařadit do svého jídelníčku.

Fotografie publikována se svolením lobster20 Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top