Péče o pleť podle ročního období

péče o pleť

Mít krásnou a zdravou pleť, je snem každé ženy. V čem spočívá tajemství krásné pleti? Vlastně to ani není žádné tajemství. Odpověď je velmi jednoduchá a možná vás překvapí. Nejdůležitější faktory ovlivňující kvalitu pleti spočívají v její včasné a pravidelné péči. I v mladém věku, kdy nejsou přítomny vrásky a žádné problémy, je nutné správně pečovat o svou pleť. Spočívá to ve správně zvoleném krému, správném odličování či zvýšené péči o pleť v letních nebo naopak zimních měsících. V létě chráníme pleť UV faktory a používáme hydratační krémy a v zimním období krémy hutnější, které ochrání před mrazy a povětrnostními podmínkami. Nutno v krátkosti zmínit, že na stavu naší pokožky se podepisuje stres, špatná životospráva, pobývání v zakouřených prostorách a mnoho dalšího. Dnes se však budeme věnovat péči o pokožku podle ročního období. Vždy vycházejte podle toho, jaký typ pokožky máte. Přinášíme ve zkratce všeobecný návod, jak pečovat o svou pleť bez rozdílu, zda máte pleť suchou nebo mastnou.

Jak pečovat o pleť na jaře

S jarem přichází na řadu očistná kůra. Dopřejte si peeling celého těla včetně obličeje. Během jara se doporučuje používat vitamínové kapsle a pleťové masky. V jarním období už můžete odložit hutné krémy, které jste používala během zimních měsíců a sáhněte po hydratačních krémech. Pleť je vhodné připravit na letní období.

Jak pečovat o pleť v létě

V letním období potřebuje pokožka co nejvíce hydratace, protože jinak ztrácí svou pružnost a pevnost. Stává se povadlou, citlivou se sklonem k šupinatění. Taková pokožka má sklony k vytváření vrásek v relativně nízkém věku. Je správné vybírat krémy podle typu pleti a nezapomínejte na hydrataci a pitný režim. Používejte krémy s UV faktory. Nikdy neprovádějte peeling před pobytem na slunci a vyvarujte se krémům s přídavkem parfému. Na slunci může způsobit až alergické reakce a pigmentové skvrny. Rovněž nahraďte make-up slunečním pudrem.

Jak pečovat o pleť na podzim

Podzim je ve znamení výrazných teplotních rozdílů, což představuje pro naši pokožku zátěž. Po letním období plném opalování potřebuje naše pokožka nabýt opět potřebné hydratace a, jak se řekne, nakopnout. Podzim je nejvhodnějším obdobím, které přeje omlazujícím kůrám a liftingům. Během dne pleť hydratujte a večer na spaní dopřejte pleti výživné krémy.

Jak pečovat o pleť v zimě

V zimním období používejte hutnější krémy při pobytu venku. Pokud máte suchý typ pleti, můžete si dovolit mastnější krémy. Jinak je vhodné volit opět krém podle typu pokožky. Pokud se budete nacházet v domácím prostředí, je vhodné pokožku hydratovat, protože v přetopených místnostech může ztrácet svou vlhkost. Během zimních měsíců nepoužívejte kosmetické přípravky s obsahem alkoholu, který ještě víc pokožku vysušuje. Nezapomínejte chránit své rty vhodnými balzámy.

Tipy na závěr: Pokožku pravidelně čistěte ráno a večer vhodnými odličovacími přípravky. Nepoužívejte na obličej tuhá ani tekutá mýdla! Nezapomínejte pečovat ani o své ruce, které jsou rovněž vaší vizitkou. Ruce si také zaslouží pravidelnou péči, peeling a zábaly.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top