Péče o vlnité a kudrnaté vlasy

vlnité vlasy

Jste majitelkou vlnitých až kudrnatých kadeří a nevíte si rady s tím, jak je zkrotit? Kudrnaté vlasy bývají vesměs suché a mívají sklon ke krepatosti a roztřepeným konečkům. Jestliže jste majitelkou huňaté hřívy a závidíte těm, které mají rovné vlasy, nezoufejte si! Je totiž více než jisté, že naopak majitelky vlasů rovných jako hřebíky závistivě pokukují po vámi nenáviděné vlnité hřívě! Zde platí jedno osvědčené pravidlo, a to, že každý chce mít to, co zrovna sám nemá. Je potřeba zvládnout péči o své vlasy a poznat jejich vlastnosti. Pak soužití s nimi nebude představovat žádný problém.

Přirozeně vlnité vlasy

Existuje spoustu vlasových přípravků, které vaše lokny ještě více zvýrazní. Ať už si své vlasy necháte vlnité nebo je zkrotíte do rovna, vždy je nezbytná péče o jejich zdraví a vzhled. Minimálně jednou týdně dopřejte vašim vlasům výživnou masku určenou na suché či lámavé vlasy. Dnešní trh nabízí velké množství vlasových masek a určitě si vyberete. Výživnou masku na vlasy si můžete vyrobit i sami doma. Zkuste třeba osvědčenou majonézovou, olivovou, kávovou nebo medovou masku. Všechny jmenované jsou vhodné pro suché a lámavé vlasy. Výborné jsou také výživné oleje do vlasů, které mají 3 způsoby použití. Mohou se použít jako výživa vlasů přes noc, expresní péče před mytím vlasů nebo na závěr stylingu, kdy do vlasů nanesete malé množství oleje a vlasy přečešete. U posledního způsobu dávejte olej pouze na konce vlasů, vyhněte se aplikaci ke kořínkům.

Žehlení vlasů

Pokud však stále trváte na svém a toužíte své kudrnaté kadeře zkrotit pomocí žehličky, existuje několik rad, kterými byste se měli řídit. V jiném případě můžete totiž své lokny poškodit! Výběr žehličky patří mezi prioritu číslo jedna. V této záležitosti se rozhodně nevyplatí šetřit. Levné nekvalitní žehličky můžou na vašich vlasech zanechat neblahé následky. Sledovat byste měly především povrch žehličky, který by měl být nejlépe teflonový, turmalínový nebo keramický. Před samotným žehlením vlasů, je vhodné ošetření přípravkem proti tepelné zátěži. Nikdy nežehlete mokré vlasy. Ty jsou mnohem křehčí a náchylné k poškození. Rovněž byste neměly žehlit vlasy, které jsou zatížené lakem.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net

 

 

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top