Předmanželská smlouva: Jak to říct partnerovi?

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Předmanželská smlouva není v dnešním světě nic neznámého, stále víc a víc párů předmanželskou smlouvu uzavírá. Chrání vás a váš majetek, který jste nabyli před sňatkem. Nikdy nevíte, co se v budoucnu stane a kdyby došlo k nejhoršímu, k rozvodu, pomůže vám předmanželská smlouva v tom, abyste s partnerem neválčili o majetek, ušetří také peníze, nervy, tahanice po soudech a podobně. V určitých případech tak předmanželská smlouva doslova vytrhne trn z paty. Stále však  existují lidé, kteří předmanželskou smlouvu odsuzují, myslí si, že to není romantické a partnerovi se to líbit nemusí. Z části mají pravdu, romantické gesto to vážně není, ale pomůže to ochránit nejen vás, ale i vašeho partnera. Jak však partnerovi o předmanželské smlouvě říci?

Bavte se o ní

Je asi šok, když celou dobu o tom, že chcete podepsat předmanželskou smlouvu, nemluvíte a vyhrknete jí na partnera týden před svatbou. Když se však o předmanželské smlouvě budete bavit dlouhodobě, o jejím sepsání, o tom, co všechno předmanželská smlouva chrání, co vám oběma zajišťuje a co vše se dá do ní vložit, druhý partner nemusí brát předmanželskou smlouvu jako něco, co je špatné a pro vás nepříjemné. Zajímejte se, co si vaše partnerka myslí o předmanželské smlouvě, jaký na ni má názor a co si o ní myslí. Když se o ní postupně budete zmiňovat, partnera to tolik nevyděsí.

Citlivě a zlehka

Na partnera nemůžete vyhrknout, podepiš mi předmanželskou smlouvu a hotovo! Jestliže se s partnerem o předmanželské smlouvě nebavíte a je to téma, které jste zatím nerozebírali, je nutno na partnera netlačit. Když má partner špatnou náladu, rozhodně to na něj nevybalte. Lidé reagují podle aktuální nálady, jestliže jsou naštvaní, podráždění, reagují popudlivěji na věc, kterou by za běžných okolností řešili jinak. Proto na partnera jděte velmi zlehka a pomalu. Téma předmanželská smlouva lehce nadhoďte a nejdříve se o něm spolu bavte.

Vy a váš názor

Když se pro manželskou smlouvu rozhodnete, máte k tomu nějaký důvod. Můžete mít špatnou zkušenost, popřípadě někdo ve vašem okolí na to doplatil, chcete chránit svůj majetek a podobně. Svěřte se partnerovi se svými obavami. I když se milujete a myslíte si, že spolu zůstanete navěky věků, život vám může přinést mnoho špatných věcí a vy se po nějaké době s partnerem nepohodnete, odcizíte se a můžete dospět i k rozvodu. Důvody partnerovi pořádně vysvětlete, svěřte se mu s obavami a problémy, kterých se bojíte. Společně najdete způsob, jak předmanželskou smlouvu sestavit, aby chránila nejen vás jako navrhovatele, ale i vašeho partnera, který má také možnosti, jak se předmanželskou smlouvou chránit.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top