Přepadla vás únava? Dostaňte zpět svou ztracenou energii!

Únava

Vánoce i start do Nového roku je pro většinu lidí vysilujícím obdobím. Na psychickém i fyzickém stavu každého z vás se významným způsobem podepisují i klimatické změny, které nás v tomto období provází celkem často. Pokud i vás doběhla zimní únava, věřte, že v tom rozhodně nejste sami. Změny počasí, kdy v jednu chvíli sněží, podruhé prší a do třetice všeho dobrého vykoukne sluníčko, mohou mít neblahý vliv na váš celkový stav. Nebojte se, s nedostatkem energie se dá bojovat a nevíte-li jak, přečtěte si dnešní článek, ve kterém vám přinášíme 3 užitečné tipy, díky kterým znovu objevíte svou tracenou energii. A co pro to můžete udělat?

  1. Rozcvička hned po ránu dokáže udělat divy. Nevěříte?

    Donutit své tělo i myšlenky ke troše ranního pohybu chce disciplínu a především pevnou vůli. Nepůjde to hned, ale věřte, že až sami sebe přesvědčíte, bude to stát za to! Stačí jen lehce rozproudit tělo, čímž získáte denní dávku energie a jako bonus i vás metabolismus poběží na plné obrátky. Pokud nechcete chodit běhat či posilovat, zkuste jógu, která zrychlí váš krevní oběh, protáhne celé tělo a vše staly se stanou pružnějšími, klouby pohyblivějšími a příznivě zapůsobíte na vylučování toxinů. Kolik pozitivních účinků ještě potřebujete?

  2. Naučte se pít alespoň jeden šálek čaje. Denně!

    I mezi bylinkami a nejrůznějším kořením se dají najít spolehlivé zdroje energie, které vám přijdou vhod během celého roku a zvláště nyní, v zimním období, se vám jistě budou hodit. Neberte jejich pozitivní účinky na lehkou váhu a rozhodně je nepodceňujte. Místo toho se naučte vypít alespoň jeden šálek čaje každý den. Vyhledejte si čas s fenyklem, zázvorem, šípkem či skořicí a zamilujte si je. Když si na jejich denní přísun zvyknete, možná vám časem začnou i chutnat!

  3. Odpočívejte a to pravidelně!

    Nejlépe každý den věnujte alespoň trochu času fyzické regeneraci. Pokud vám to časově nevyjde, snažte se pro tento relax najít trochu času minimálně jednou týdně. Zajděte si kupříkladu na masáž či do sauny, nechcete-li vycházet z domu, odpočiňte si v pohodlí vašeho domova. Vyzkoušet můžete příjemné koupele či peeling solí z Mrtvého moře. Udělejte si zkrátka čas jen sami pro sebe, věřte, že nebudete litovat a na tento luxus si velmi rychle zvyknete.

Fotografie publikována se svolením Marin Photography/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Nikol Bláhová

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top