Příroda a její zvuky

zvuky přírody

Zvukové projevy matky přírody a různých zvířat, které obývají společně s námi tuto krásnou planetu, jsou čím dál vzácnější. Ať už jde o zvuky bublajícího potůčku, moře, šumění stromů, bouře, zpěv ptáků, neohrožený křik krále zvířat a další. Jednoznačně bylo prokázáno, že zvuky přírody mají pozitivní vliv na člověka a jeho zdraví.

Pamatuji si, jak jsem jako dítě lehávala na trámy a na rozpálenou střechu dopadaly kapky deště. Vzduch se ochladil a byla cítit vlhkost, kapky bubnovaly do rytmu a já jsem usnula. Jindy mě zase vzbudil kohout, co vítal nový den, nebo štěbetající vrabci. Nevím, jestli tyhle zvuky přestáváme postupně vnímat nebo se skutečně pozvolna vytrácejí. Ještě, že existují nahrávky, které zvuky přírody zachycují! Sice to není totéž jako vyrazit lesní cestou a ke zvukům vnímat i vůně, ale rozhodně lepší než nic.

Příroda z nahrávky

Zvuky, které jde pustit z nahrávky, mají také uklidňující a relaxační účinky. Pomůžou vám uvolnit se, jelikož vytváří klidné prostředí spojené s představou. Zvuky přírody byly mimo jiné označeny za perfektní kulisu při učení, když je nutné se koncentrovat. Stejně tak, jak jsem popisovala svůj zážitek s deštěm. Zvuky z přírody pomáhají navodit bezstarostné chvíle a příjemné vzpomínky. Děti reagují na zvuky z přírody snadněji. Jsou více otevřené a uvolněné. Pokud třeba váš potomek trpí nespavostí, pusťte mu potichu jemné a uklidňující zvuky z přírody. Stejně tak vhodné je pustit tento typ nahrávky dětem školního věku po návratu ze školy. Je to doba, kdy se potřebují uvolnit a odreagovat. Rozvíjí to rovněž jejich fantazii. Já sama miluji jakékoliv zvuky přírody, ale nejvíc mě zaujal zpěv kosatek. Dnes už dokonce existují budíky, které jsou vybaveny nahrávkami zvuků přírody. Ty mají uklidňující i relaxační účinky při usínání nebo při probouzení. Může se jednat o zvuky z pralesa, bublající potůček, žáby, zpěv ptáků nebo déšť.

Zdroj obrázku: http://www.home.kekenet.com

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top