Přírodní cestou k mladistvé pokožce

ovoce

Pro spousta žen je pátrání po mladě vypadající pleti neustálý boj. Spousta společností vyrábí drahé masky, vodičky, tobolky a spoustu dalšího. Spousta z těchto výrobků funguje bezvadně a skutečně dokážou potlačit či oddálit známky stárnutí. Ale za jakou cenu? Ne vše, co je označováno za přírodní, skutečně přírodní je.

Bombardování kožních buněk chemikáliemi může mít kontraproduktivní účinky, které se mohou objevit až za několik let. Může se jednat o zvýšenou citlivost pokožky, různá kožní onemocnění a chemie klidně může přesídlit i do jiných orgánů. Naštěstí existují přírodní alternativy v boji proti vráskám, které jsou účinné, cenově dostupné a pro naše zdraví mnohem lepší. Také dodržujte základní kroky v péči o vaši pleť a ona se vám za to patřičně odmění.

Nepoužívejte na obličej mýdlo ani sprchové gely

Ráno si umývejte obličej zásadně vlažnou vodou bez mýdla či sprchového gelu. Čištění pleti ráno je stejně důležité jako čištění pleti před spaním. Ale je nanejvýš důležité používat prostředky na čištění pleti k tomu určené, včetně přípravků vhodných pro váš typ pleti.

Neumývejte si obličej několikrát denně

Jistěže pokud jste po práci, tělocvičně nebo jiných aktivitách, je nutné obličej umýt. Vyhněte se však zbytečnému drhnutí pokožky několikrát denně, pokud to není nutné. A pokud tak již učiníte, nezapomínejte používat hydratační prostředky. Mytím vaše pokožka ztrácí ochranný film a je náchylná k dehydrataci.

Jemný peeling

Jemný cukr, mletá káva, hrozny, mleté ovesné vločky, jemně sekané oříšky, sušené květiny a další přírodní alternativy. Peeling je pro pokožku velmi důležitý. Zbavíte se odumřelých kožních buněk a dáte prostor těm novým. Nemusíte utrácet velké jmění a můžete si doma vyrobit přírodní peeling. Nezapomínejte po každém peelingu ošetřit svou pleť. Opět se tím myslí přírodními zdroji. Kokosový olej je výborný na hydrataci a má antibakteriální vlastnosti. Arganový olej disponuje vysokým obsahem vitamínu E a obsahuje mastné kyseliny, které chrání a omlazují pokožku. Avokádový olej je hluboce hydratační a hodí se pro kombinované typy pleti.

Jak podpořit zdraví a vzhled své pokožky

  • Zvýšený příjem vitamínu C – tělo ho potřebuje k syntéze kolagenu. Bez něj kůže ztrácí elasticitu a uvadá;
  • Vyhněte se cigaretovému kouři;
  • Zdravý životní styl  – strava, sport, odpočinek;
  • Pitný režim – bez něj vám ani sebelepší hydratační produkty nepomohou;
  • Chránit pleť před UV zářením;
  • Pití přírodních antioxidantů – kakao, zelený čaj;
  • Spánek – poloha na zádech. Při poloze na boku se vám tvoří vějířky na bradě a jejím okolí, poloha na obličeji přispívá k tvorbě vrásek okolo očí. To, jak se nám spí nejlépe, nelze až tak moc ovlivnit, ale existují speciální polštáře, které zabraňují tvorbě vrásek, ať už se nacházíte v jakékoliv poloze.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Jeden komentář

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top