Proč pít vodu s citrónem? My víme!

Fotografie publikována se svolením Sommai / FreeDigitalPhotos.net

Voda s citrónem je skvělá hlavně v létě, kdy je teplo a horko a taková chlazená voda s citrónem vám skvěle zažene žízeň a víte, že děláte něco i pro své zdraví, kdy nepijete slazené limonády, které jsou plné cukru, a žízně vás nezbaví. I teplá voda s citrónem po ránu je známá rada pro ty, kteří se snaží zhubnout. Nastartuje vám metabolismus a pomůže ho taky zrychlit. Mnoho lidí však účinky vody s citrónem často opomíjejí, myslí si, že už nic víc voda s citrónem nesvede kromě pomoci při hubnutí a také při osvěžení a ochlazení v parném létě.

Voda s citrónem však umí mnohem více věcí. Kromě pomoci v hubnutí umí celou řadu věcí, které prospívají vašemu zdraví. Jedna sklenice vody s citrónem denně je proto určitě vhodné vypít, člověku to nijak neublíží a tělu prospěje a umí velmi dobře pomoci. Vodu s citrónem do svého pitného režimu zařaďte a sami uvidíte, že se budete cítit lépe, nebudete mít pocit žízně. Navíc z dlouhodobého hlediska to rozhodně pomůže vašemu tělu a zdraví.

Rány se hojí lépe

Vitamín C neboli také kyselina askorbová má tendenci zdržovat v dobrém stavu pojivové tkáně. Rovněž působí protizánětlivě. Když do těla dostáváte vitamín C, pomáhá to také vašemu stavu kostí a chrupavek, zlepšují se.

Zlepšuje pleť

Vitamín C také pomáhá vaší pleti, pokud budete denně konzumovat vodu s citrónem, podporuje to kolagen. Díky kolagenu se zlepšuje stav vaší pokožky. Jestliže trpíte akné a různými pupínky, voda s citrónem vám v boji s pupínky pomůže. Dále umí také omladit vaší pleť a celkově jí rozzářit.

Účinkuje proti bolesti zubů

Zdá se vám to nemožné? Ano, voda s citrónem může skutečně působit jako první pomoc proti bolesti zubů a dásní. Rovněž to funguje také jako prevence. Jestliže vám teče krev z dásní, nebo se obáváte paradentózy, voda s citrónem zastavuje krvácení a působí jako prevence jak proti krvácení, tak proti paradentóze. Jako bonus také voda s citrónem působí proti špatnému a nevábnému dechu.

Ulevuje od dýchacích problémů

Pokud jste i vy těmi lidmi, kteří trpí dýchacími obtížemi, pak rozhodně zpozorněte. Voda s citrónem pomáhá při dýchacích obtížích a při astmatech. Rovněž také uvolňuje dýchací cesty a vy tak snadněji a lépe můžete dýchat.

Posiluje váš imunitní systém

Imunitní systém je taková brána, která brání vaše tělo, kdy jej chtějí napadnout nějaké bakterie, viry a různé škodliviny. Je důležité, aby se imunitní systém co nejvíce posiloval, aby pomyslná brána byla silnější a silnější. Voda s citrónem i v tomto ohledu pomůže. Vitamín C umí bojovat proti nachlazení. Citrón navíc má v sobě i draslík a ten funguje také jako antioxidant, pomáhá tělu odrážet různé útoky. Díky vodě s citrónem můžete předcházet infekčním onemocněním.

Umí zklidnit váš podrážděný žaludek

Přehnali jste to večer s alkoholem nebo vás bolí žaludek? Nevíte si rady, co si vzít, aby vás bolest už přešla? Nemusíte si brát žádné léky, může stačit jen voda s citrónem. Umí zklidnit váš rozhozený žaludek, umí utlumit a zklidnit pálení žáhy. Voda s citrónem je rovněž skvělým pomocníkem proti zácpě. Pomáhá při správném zažívání, podporuje jeho funkci.

Pomáhá snižovat vysoký tlak

Draslík, který citrón obsahuje, umí pomáhat srdeční činnosti. Reguluje také krevní tlak a pokud je vysoký, pomáhá ho snižovat. Když máte vysoký krevní tlak, je dobré vodu s citrónem zařadit do svého pravidelného režimu.

Čistí krev

Voda s citrónem umí také čistit krev a ředit krev. Rovněž je to také prevence proti vzniku trombózy nebo také proti vysokému cholesterolu, čímž tak vašemu zdraví pomáhá.

Fotografie publikována se svolením Sommai / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top