Proč se neschovávat před sluncem? Důvody známe!

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Léto je v plném proudu, období, které má rád asi každý, jelikož je to období dovolených. Já léto prostě zbožňuju, sluníčko, teplo, bazén u kamarádky, grilovačky, koncerty, festivaly, možná i to moře, no prostě slast, kterou si připomínám celou zimu, abych jí, navlečená ve svetrech a bundách, přežila. Sluníčko začíná svítit čím dál víc a my už se pomalu, ale jistě, připravujeme na chvíle, kdy se budeme opalovat na plážích nebo u bazénu. Sluníčko je určitě pro naše tělo dobré, nicméně nás může pěkně potrápit, způsobit nám pár nepříjemných spálenin a chvíle, které příjemné nejsou vůbec. Jsou lidé, kteří se před sluníčkem chrání, jak jen mohou. My pro vás máme důvody, proč se sluníčku nevyhýbat, naopak si jej naplno užít!

Naše důvody, proč se před sluníčkem neschovávat, jsou samozřejmě platné pouze ve chvíli, kdy se o svou pokožku staráte a před sluníčkem se chráníte vhodnými ochrannými prostředky a sluníte se s rozumem. Ona totiž pokožka si pamatuje vše. Kolikrát jste ji nechránili opalovacími krémy a nechali ji spálit. Čím víc pokožku nechráníte a ona se spálí, tím rychleji se vám na kůži budou tvořit pigmentové skvrny, vrásky nebo popraskané žilky.

Krásně hnědá pokožka

Při správném opalování dosáhneme jedné skvělé věci. Máme krásnou zlatavou barvu pokožky (pokud se opalujeme dobře a ihned nezčervenáme na sluníčku). S takovouto barvou pokožky prostě vypadáme úžasně a jedinečně. Navíc, krásná bronzová pokožka nám pomůže vyniknout například v bílých šatech, kdy opálení na nás vypadá ještě lépe. A bronzová kůže vypadá opticky hubenější, takže směle do opalování! Ovšem pozor, abyste to se sluněním nepřehnali a vaše barva pak byla přehnaná, to moc dobře nevypadá.

Posílení celého těla

Opalování nedosáhneme pouze krásné pokožky, můžeme dokonce udělat něco pro své zdraví a posílit svůj imunitní systém a celé své tělo. Sluníčko a sluneční paprsky pronikají přes vaši kůži přímo do vašeho těla. Díky tomu se tak náš imunitní systém posiluje, což rozhodně není zanedbatelná věc. Navíc to také posiluje celé vaše tělo.

Hojení těla

Díky slunci a slunečním paprskům se vaše tělo bude přirozeně více hojit. Samozřejmě to neznamená, že pokud se říznete, tak ihned na slunce a za pár dní není po ráně ani stopy, takhle to opravdu nefunguje. Ale na drobné ranky a škrábnutí vám sluníčko určitě pomůže.

Vytváří se v těle vitamín D

Tělo potřebuje vitamíny a minerály pro to, aby dobře fungovalo a pracovalo. Ze slunce naše tělo získává vitamín D, který naše tělo potřebuje, a to nejen pro naši pokožku a kůži, ale také i pro imunitní systém, pro dobrý krevní tlak, pro svaly a svalovou sílu, pro mozkovou aktivitu. Takže slunce a sluníčko není tak špatné, jak se někomu může na první pohled zdát, stačí se jen opalovat s rozumem.

Obecně prohřejete celé tělo

Během celého roku nemáte moc času na to, prohřát tělo, navíc, když je zima, tak to ani moc nejde. Léto je ideální doba na to, kdy si prohřejete celé své tělo, místa, která přes zimu a i přes léto zahalujeme kousky oblečení. Prohřejete celé své tělo a to znamená, že jej také více prokrvíte, což je pro funkci těla a vaší pokožky jen a jen dobře.

Cítíme se skvěle a spokojeně

Opalování uvolňuje endorfiny, které jsou známé jako hormony štěstí. Když se opalujeme, je nám zkrátka dobře, cítíme se skvěle a spokojeně. Osobně opalování miluju, ten pocit, kdy mi celým tělem prochází sluníčko a dostává se mi do celého těla, je moc příjemný. Navíc spojíte s opalováním i relaxaci, protože si můžete odpočinout od shonu a od stresu.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top