Proč se nezamilovat? Známe důvody!

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

Zamilovat se je velmi krásné, to určitě ano, ovšem je také důležité, abyste se zamilovali do člověka, který se zamiluje do vás. Vzájemná láska je povznášející, osvobozující, nádherná a krásná. Když se zamilujete do někoho, kdo vaší lásku neopětuje, nezaslouží si jí, trápí vás a podobně, není to nic příjemného. Trápíte se, bolí vás to a snášíte často mnoho nepříjemných chvilek. Člověk touží po tom být šťastný a spokojený, mít vedle sebe někoho, kdo vás miluje a koho milujete vy. I po několika letech, kdy jste spolu šťastní a spokojení, se všechno může změnit a obrátit.

Láska vás může připravit o hodně věcí. O finance, o střechu nad hlavou, o přátelé, o důstojnost, o práci. Ženy jsou pro lásku schopny udělat mnohdy téměř cokoliv. Chtějí si vytvořit stabilní pracovní zázemí a kariéru, nicméně jakmile najdou muže, který je chce mít doma u plotny a u dětí, začnou své dosavadní cíle měnit a postupně se změní k obrazu muže. Občas, když vidím, co se stalo s mými kamarádkami, které byly vždycky sebevědomé a zaměřeny na kariéru, si říkám, že zamilovat se není úplně tak skvělé, zvláště pokud se zamilujete do někoho, kdo vás chce přetvářet k obrazu svému.

Nemusíte se přetvařovat

Zvláště v začátcích vztahu se snažíte partnerovi zalíbit. Proto se před ním neobjevujete nenalíčená, s rozcuchanými vlasy, s mastnými vlasy, s pupínkem na tváři a v teplácích. Ihned po ránu se malujete, obléknete si něco krásného. Běžně byste se po ránu, když nikam jít nemusíte, oblékla do tepláků, vlasy si stáhla jen tak do ohonu a vůbec se nemalovala. K tomu byste si třeba udělala pleťovou masku a pupínek, který se vám na tváři rýsuje, byste vymáčkla. Když máte partnera, zbytečně se přetvařujete a to určitě vysiluje.

Máte svou svobodu

Když s někým chodíte, je jasné, že se snažíte co nejvíce času trávit s partnerem. Na své koníčky tak nemáte čas. Vynecháváte posilovnu, na knihu jste nesáhla už pár měsíců, se svou kamarádkou jste také už dlouho nebyla jen tak pokecat a dát si dvojku vína. Když už s kamarádkami někam jdete, párkrát za večer vám přijde zpráva, kdy už přijedete domů, odcházíte obvykle mezi prvními. Wellnes víkend, na který jedou vaše kamarádky? To si necháte ujít, vždyť byste se s partnerem neviděli celé tři dny. Když jste bez partnera, máte svobodu a děláte si, co chcete, kdy chcete a na nic se neohlížíte.

Děláte jen to, co chcete

Partneři navzájem se ovlivňují. Můj otec se podruhé oženil a jeho manželka v něm probudila lásku k horám, často se chodí projít. Ne vždycky však děláte věci, které dělat chcete. Nesnášíte jízdu na kole, ale partner jí naprosto zbožňuje, obvykle zatnete zuby a jedete, i když vás to naprosto nebaví, díváte se spolu na horory, i když to jsou filmy, které si normálně nepouštíte, bojíte se výšek, ale s partnerem šplháte na rozhlednu. Když jste bez partnera, jednoduše děláte jen to, co vy ve skutečnosti chcete a co vás baví. Jdete tam, kde rozhledny nejsou a vaše kolo? To stojí ve sklepě a pěkně se na něj práší.

Máte svou kariéru

Dnes jsou ženy více sebevědomé než dřív, snaží se o dobrou kariéru, pevné postavení v pracovním životě. Samozřejmostí je také dobré finanční ohodnocení, které vám zajistí dobrý život a připraví půdu pro budoucí život. Když jste bez partnera, nikdo vás neomezuje, takže můžete práci věnovat mnoho času a působit tak přesně v oblasti, kterou chcete. Kariérní postup je potřeba si zasloužit, nepřijde ze dne na den, je třeba mu také něco obětovat, zejména pak čas navíc v práci. Když partnera máte, je těžké a nemožné skloubit kariéru a partnerství, mnohdy tak jednoduše něco utrpí, povětšinou kariéra, protože s partnerem se chcete vidět co nejvíc. Odsouváte kariéru, protože je v danou chvíli nedůležitá.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top