Prohřešky proti krásné pleti? My je známe!

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

Krásná pleť je základ. Často si my ženy přejeme, aby naše pleť byla krásná, bezproblémová. Málokdy se to však poštěstí, občas se stane, že nějaký ten pupínek se objeví (především ve chvíli, kdy se nám to absolutně nehodí) a my se jej zbavujeme hodnou dobu. Navíc pleť můžeme mít mastnou, suchou, smíšenou, mohou se objevovat pihy a podobně.

Mnohdy si však krásnou pleť znemožňujeme sami a zbytečně jí zatěžujeme nepříznivými vnějšími vlivy, které můžeme ovlivnit. Vše, co děláme, ovlivňuje celé naše tělo, a je jedno, jestli se jedná o zuby, o vitamíny v těle nebo o pleť. Máme pro vás seznam prohřešků, kterých se na své pleti dopouštíme, a tím pádem si sami bráníme v krásné pleti.

Nikotin

Mnoho lidí se bez cigaret zkrátka a jednoduše neobejde, je to pro ně součást života jako pro jiného káva, nebo něco sladkého. O škodlivosti nikotinu se toho napsalo už dost, škodí celému tělu, vašemu zdraví, ale nikotin škodí také vaší pleti. Pleť bude mít nažloutlý nebo popelavý nádech, bude vypadat starší, pokožka ztrácí tolik potřebný vitamín C. Pružnost a pevnost vaší pleti se ztrácí a proces stárnutí je pak mnohem rychlejší než u jiných žen, které nekouří.

Sexuální abstinence

Člověk, který je šťastný, spokojený a zamilovaný září na dálku. Vidíte na něm, že je spokojený a šťastný. Prostě vaše momentální nálada se na vás odráží. Dokonalá pleť jde ruku v ruce s vaším sexuálním životem, pokud chcete mít krásnou pleť, buďte neustále zamilovaná, spokojená a šťastná.

Alkohol

Zabijákem krásné pleti je rovněž alkohol. Občasná sklenice vína, nebo jedno, dvě piva neuškodí, spíše vám krásně zvednou náladu. Ovšem pravidelné a hojné popíjení alkoholu pleti škodí a to nejen pleti, ale celému vašemu tělu. Ženy, které pravidelně popíjejí alkohol, mají několik poznávacích znamení, červený, odulý nos, popraskané žilky, prostě takový cirkusák. A čím to, že muži nemají takové potíže? Obecně je známé to, že ženy v těle odbourávají alkohol hůře než muži. Alkohol navíc z pleti ubírá vitamíny a minerály, takže pokud poctivě jíte ovoce a zeleninu, abyste do těla dodávaly vitamíny, a pak si dáte láhev něčeho ostřejšího, vitamíny spotřebuje alkohol, do pleti se nedostanou.

Životospráva

Aby tělo dobře fungovalo, je potřeba mít všeho dostatek. Jedině tak se budete cítit spokojení a tělo bude fungovat dobře. Jídelníček a strava je prostě a jednoduše základem pro zdraví, a to nejen vaší pleti. Pokud vypijete za den několik káv, jíte nejčastěji rychlovky ve fast foodu, večer spořádáte balíček chipsů a tabulku čokolády, nemůžete čekat, že bude vaše pleť krásná a bez chybičky. Cukr totiž vaší pleti výrazně neprospívá a nadměrná konzumace bílého jednoduchého cukru se nevyplácí. Do jídelníčku zařaďte ryby, maso, zeleninu, ovoce. Myslete také na tekutiny, ideální je litr a půl, až dva litry vody denně.

Stres

Stres je u mnoho lidí na denním pořádku. Stres v práci, dokončení zakázky, tlačí na vás šéf, mnohdy se ohání tím, že pokud nezvládáte, najde si za vás ihned náhradu, to vás nutí pracovat přesčas, zdarma a podobně. Doma to třeba nebude o nic lepší a co vy? Stresujete se tak od samotného rána do večera. Stres vaší pokožce a vaší pleti vůbec neprospívá. Stres ovlivňuje mnoho věcí, vaši pleť, vaši psychiku a psychika hodně souvisí s vaším tělem. Tělo pak nespolupracuje, jak má, zasekne se. Stres se na pleti podepisuje ve formě vrásek, únavy a podobně. Snažit se nestresovat vaší pleti moc pomáhá.

Nepravidelný spánek

Spánek je pro tělo důležitý, stejně jako pro vaši pleť. Pravidelný spánek pleti dodává energii, vy nejste unavené, tudíž ani vaše pleť není unavená. Pravidelný a kvalitní spánek tak jednoduše pleti pomáhá. Mnoho lidí však dnes spí jen pár hodin, protože nestíhá v práci či doma. Ponocujete, ráno pak vstanete, jste unavení, bez energie, bez nálady a vaše pleť trpí.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top