Proměňte denní líčení na večerní s několika jednoduchými triky

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Když máte před sebou večírek, ideální je, abyste měla ideálně celé odpoledne na to, abyste se připravila. V klidu se osprchovala, udělala si účes, pečlivě si udělala make-up, vybrala si vhodné šaty, boty a doplňky a to nějakou dobu zabere. Většinou však moc času na přípravu nemáme, takže si stěží můžeme dát sprchu, rychle se převléknout a změnit malinko líčení. Mnohdy však nemáme ani tu hodinu.

Ne vždycky jde se odlíčit a na „čisté pole“ nalíčit nové, večerní líčení, které budou všichni okolo obdivovat. Jednoduše spěcháte, zasekli jste se v práci, doma, v dopravní zácpě. Na líčení vám tak zůstane jen a pouze pět minut a za tu dobu rozhodně nestihnete se odlíčit a znovu nalíčit. Ale jak to provést, aby se z běžného denního líčení stalo večerní líčení na párty a to vše během pár minut? My to víme!

Dobrý základ je důležitý

Pokud pracujete dlouho, chystáte se večer na párty nebo na jinou akci, je jasné, že váš make-up by měl vydržet co možná nejdéle. Podklad, který vydrží, vám určitě pomůže, a to nejen v tom, že večer ušetříte čas, ale také v tom, že make-up drží mnohem déle a lépe. Ráno tak naneste podkladovou bázi a také dlouhotrvající make-up. Případné nedostatky zakryjte korekční tyčinkou, kterou mějte vždy při sobě.

Zaměřeno na: RTY

Pokud opravdu spěcháte a máte na make-up sotva minutu, vyzkoušejte trik se rtěnkou. Během dne nenosíme moc výrazné barvy, spíše jemné a lehké. Dejte také pozor na obočí, můžete jej například lehce dobarvit očním stínem. Na večer si proto můžete zvolit trošku výraznější odstín rtěnky, kterým upoutáte pozornost. Dejte pozor, aby líčení očí bylo jemné. Když budou výrazné oči i rty, nebude to působit dobře, spíše přeplácaně. Pokud přes den zvolíte jemné oční stíny jako například béžovou nebo lososovou barvu, je pro vás potom vhodná intenzivní barva rtů. Navíc můžete také tužkou na oči vykouzlit linku i na horním očním víčku, čímž oči pěkně otevřete.

Zaměřeno na: OČI

Šedohnědé líčení očí během dne je dobrou volbou, hodí se téměř k jakémukoliv oblečení. Pokud zvolíte lehké šedohnědé líčení, lze z něj vykouzlit úžasné večerní líčení. Vyplatí se také upravit si obočí. Můžete jej lehce přetřít očním stínem, nebo lehce sčesat kartáčkem, aby vypadalo upraveně. Podtrhne se tak vaše intenzivnější líčení očí. Potřebujete jen tužku na oči a tmavě hnědý oční stín. Tužkou na oči vykouzlíte linky na horním víčku i na dolním víčku. Linka nemusí být jemná a tenká, linku můžete vytvořit trošku hrubší. Hnědým očním stínem ztmavte vnější stranu očního víčka. Můžete také lehce hnědým očním stínem přetřít linky, budou vypadat jemněji, ale zároveň intenzivně.

Zaměřeno na: OČÍ LINKU

Nemáte-li opravdu moc času, nebo se nechcete pouštět do zbytečných experimentů, když nevíte, jak vůbec vyjdou, vsaďte na oční linku. Samozřejmě je základ v tom, abyste si udělali doma dobré denní líčení. Můžete použít světlý oční stín a tužkou na oči obkroužíte oči, tedy linku udělejte dole i nahoře. Linky dělejte precizní a tenké. Myslete také na obočí, kdy jej kartáčkem upravíte, nebo jej lehce dobarvěte stínem. Večerní líčení z toho denního snadno vykouzlíte tím, že jednoduše protáhnete linku na horním víčku. Je to velmi jednoduché, protáhněte linku jen kousíček a budete vypadat jinak, originálněji.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top