Recyklace, která vás bude bavit

ruční práce

Když jsem prvně slyšela o možnosti, háčkovat z igelitové tašky, velmi jsem se podivila. Ale protože mám ráda ruční práce, musela jsem to zkrátka vyzkoušet. Vyhledala jsem si na internetu různé návody a nápady. Vyzkoušela jsem z igelitových tašek Tesco, kterých jsem doma měla nepřeberné množství uháčkovat různé výrobky. Od kabelky až po košíky na zeleninu do lednice. Nicméně zručné a šikovné dámy, se pustili do zahradních žabek, koberečků do koupelny či předzahrádku a také dekoračních ozdob. Velmi krásně vypadá háčkovaný klobouček nebo botička. Nalezla jsem i prostírání a podšálky nebo obaly na květináče. Dekorační dózy na šperky a spoustu jiných výrobků, kde lze využít igelitové tašky, které by jinak skončili na smetišti.

Recyklace papíru

To bych nebyla já, abych nevyzkoušela i tuto techniku. Jednu dobu mi kamarádka pravidelně nosila domů noviny a různé letáčky. Povedlo se mi uplést velkou truhlu, která po nabarvení akrylovými barvami, vypadala jako skutečná proutěná truhla. O malých mističkách a košíčcích ani nemluvím. Moje zvědavost však šla ještě dál a zjistila jsem, že se pořádají přehlídky oblečení z igelitu a papíru.

Vyrážíte na maškarní a nevíte co na sebe?

Zkuste se inspirovat videem pod textem. Využít se dá cokoliv ne jen igelitové tašky nebo noviny. Sobě nebo svým dětem můžete vyrobit neuvěřitelné originální kousky. Při výrobě se jednak zabavíte a ve společnosti určitě sklidíte obrovský úspěch. Pokud si netroufáte na celý obleček, postačí ozdoby do vlasů, na boty, náušnice a jiné drobné dekorativní doplňky. Vyrobit papírovou kabelku, také nebude nějak složité.

Fotografie publikována se svolením Apolonia / FreeDigitalPhotos.net

)

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top