S teplovzdušnými kamny přežijete i nejkrutější zimu

teplovzdušná kamna

V době, kdy jde energie čím dál více nahoru, se mnoho lidí vrací k tradičnímu vytápění s pomocí kamen nebo krbů. Teplovzdušná kamna nazývaná také horkovzdušná jsou v moderním provedení a vyrobeny z kvalitních materiálů. Již samotný název prozrazuje, že jde o pomocníka, který vykouzlí v našich domovech příjemné teplíčko. Umožňují perfektní spalování plynů i prachových částic a to s minimálním dopadem na životní prostředí. Z tohoto důvodů se nemusíte obávat, že zamoříte svým sousedům ovzduší. Na rozdíl od těch klasických kamen, zde navíc i ušetříte na palivu při stejném výkonu. Teplovzdušná kamna se hodí takřka všude od chat, domů, skladovacích hal, dílen až po chladnější byty, kde je problém vyhřát všechny místnosti.

Kamna jsou různých velikostí

Vybírat je možné z různých velikostí takže se nemusíte obávat, že budete zápasit s prostorem. Do větších hal se logicky doporučují velká kamna, aby se vyhřál celý prostor. Teplovzdušné průchody, které se nacházejí kolem obvodu kamen, dokonale podpoří cirkulaci vzduchu v místnosti. Trubky při zemi dokážou nasát chladný vzduch a vypustit již ohřátý. Mezi nespornou výhodu patří také ušetření energií při vaření.

Na teplovzdušných kamnech můžete i vařit

Kamna disponují horní ochrannou mříží a po jejím odklopení lze využívat ocelovou plotnu. Horký čaj nebo kuřecí vývar během zimního období jistě přijde vhod. Teplovzdušná kamna na dřevo představují návrat k přírodním materiálům a tradicím. Topit dřevem, které provoní celou místnost, poslouchat praskající polínka je pro chvíle relaxace jako stvořené. Kamna nejenže vytvářejí pohodou atmosféru, ale mohou se stát dominantním designovým prvkem i v té nejmoderněji vybavené domácnosti. Když slyším slovo kamna, vybavím si svou babičku, jak na nich peče placky. Určitě i vy si najdete cestu k praktickému pomocníkovi, který nejenže vypadá dobře, ale zahřeje a uvaří.

 

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top