Sexualita stará jako svět

siuleta

Možná tři tisíce let, nebyly k dispozici žádné hmatatelné informace o ženském lůně a západní kultura, udržovala její tajemnou existenci pod pokličkou. Je tomu snad patnáct nebo dvacet let, co se začaly ženy pomalu otevírat tomuto tématu, a otevřeli dveře tajemné komnaty. Z historického hlediska znamenaly genitálie přísné tabu. Jakékoliv pokusy o odhalení tajemství, bylo označováno za pornografii. Západní populace, spatřovala ve vagíně bránu do pekla. Ženské lůno představovalo mnoho příčin zla, po celém světě a hrozbu, pro každého muže. Ještě dnes, některé západní kultury žijí v předsudcích. A dokonce ženská obřízka, je stále diskutované téma. Až východní náboženství začalo učit, že ženské lůno je symbolem počátku zrození a stala se symbolem plodnosti. Dokonce jedno španělské přísloví praví, že moře se zklidní, když spatří vulvu ženy. Dokonce významný řecký spisovatel, historik a filozof Plútarchos napsal, že ženy hromadným zvednutím sukní, odvrátily porážku svých mužů v bitvě, která se zdála být již prohraná. Nepěkné vyjadřování na adresu ženských genitálií, se dřív přísně trestalo. Ženy držely pohromadě, a pokud jednu někdo urazil, bylo to, jako by urazil i je. Úcta prokazována ženskému lůnu, měla připomínat místo, odkud jsme všichni přišli. Křesťanství začalo prosazovat odlišné postoje. Sex začal být považován za pouhý prostředek k plození potomstva. Sex prováděný za účelem radosti, byl hrozným hříchem. Ženské genitálie se začaly skrývat a zahalovat. Vědci přišli dokonce s tvrzením, že symbol lásky srdce-se více podobá vagíně, než skutečnému tělesnému orgánu v lidském těle.

Strašidelné mýty o vagíně

Ve starobylé mytologii existovaly však nepřátelské a ozubené vagíny, které kastrovaly a požíraly muže. Mýty o útočící vagíně se vysvětlovaly strachem z neznalostí mužů. Rovněž však mohla představovat muže, který trpí úzkostí z neukojitelnosti ženy a její sexuální energie. Obavy, co tajemné lůno skrývá, hovoří také o hadech, dracích, které mohou mužům ukousnout penis, nebo ho třeba i zabít. Hadi se údajně skrývali v lůně panny, aby uštkli toho, kdo se dostane první dovnitř. Mýty dále uvádějí, že žena, je schopná vyslat vaginálního hada k muži, který si jí nevšímá, nebo se jí nějak znelíbil. Kámasútra, která odhaluje erotické umění staré indické kultury, rozlišuje ženy i muže, jednak podle velikostí genitálií, náruživosti, ale také podle času, za který se jedinec dokáže vzrušit. Mimo jiné se v Kámasútře dá najít vhodné kombinování mužů a žen, podle velikostí jejich genitálií. Texty pocházející z Tantry, dělí vagíny na šest skupin, které ovládají různé indické bohyně, v čele s Kálí. Spodní část vagíny, se může podobat vrcholku sloního hřbetu nebo být zakroucená, jako mušle nebo také podobná lotosovému květu. Mezi nejdůležitější vlastnost vagíny, patří její flexibilita. Jedná se o trubici, tvořenou ze svaloviny, která dokáže měnit vnitřní tlak, dokáže se stahovat i roztahovat, což je možné vidět u porodu dítěte, kdy je schopná se zvětšit až na desetinásobek a zase stáhnout. Odborníci tvrdí, že není potřeba hledat vhodný penis k vagíně, protože se dokáže zcela přizpůsobit.

Podle nosa poznáš kosa

Souvislost genitálií s nosem pochází ze středověku. Trestem za nevěru, bylo znetvoření či odebrání nosu. Ve starém Římě, byl nos pokládán za symbol genitálií. Římští císaři, kteří se věnovali prostopášným orgiím, si vybírali takové muže, jejichž nos zaručoval dostatečnou přijatelnost penisu. V sexualitě, se hodnocení nosu týkalo také žen. Čínské spisy uvádějí, že jedním ze znaků vzrušivosti ženy, jsou potící se nos a ztuhlá ňadra. Údajně také roztažený nos a otevírající se ústa znamenaly, že si žena přeje, aby byl do ní vsunut penis. Rovněž čichové vjemy, které sídlí v nose, byly považovány za stimulátory sexuální touhy. Historické důkazy hovoří o tom, že kurtizány ze středověké Evropy si své vaginální výměšky natíraly na hrdlo a za uši, aby nalákaly klienty. Vaginální sekret není však jedinou tělesnou tekutinou, která láká opačné pohlaví. Stará čarodějnická tradice praví, že si žena muže připoutá tím, že mu dá pár kapek své moči do kávy. O ženském lůnu psali dokonce i básníci. Opojná, tajemná, mnohokrát prokletá, sladká, nebezpečná, magická, šťavnatá broskvička. Mnoho různých pohledů a pojetí. Taková, je vagína.

Fotografii poskytla Karen Arnold / publicdomainpictures.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top