Sexuální filmové mýty aneb co nám filmy nalhávají?

Fotografie publikována se svolením idea go / FreeDigitalPhotos.net

Milování ve filmech je často skvělé, jedinečné a velmi inspirující. Nejedna dívka, slečna nebo žena touží po tom zažít milování přesně jako ve filmu, ideálně i s tím krásným, ohleduplným, chápavým a sexy hercem, který vypadá, jakoby právě vyšel z posilovny. Existují také ženy, které takové filmy, a hlavně milování v nich, berou až příliš moc vážně. Chtějí to samozřejmě, jako asi každá z nás, zažít. Ovšem na rozdíl od nás, které to bereme jen jako film, to berou vážně, a pak se samozřejmě dostavuje zklamání ze sexuálního života. V těch horších případech se může objevit nechuť k milování, neschopnost milování a podobně.

Filmy nás v mnoha ohledech matou, ukazují nám, jak je to v tom krásném a vysněném světě, bohužel realita bývá často jiná. A mnohdy také realita není tak krásná. Proto i milování je ve filmu jiné, než na jaké jsme zvyklí z běžného, reálného života. V čem všem nám filmy lžou, co všechno je ve skutečnosti jinak, než je to ve filmu? Trošku jsem zapátrala, pár filmů shlédla, taky jsem si u nich řekla, že bych tak ráda uléhala do náruče krásného, opáleného herce. Pak jsem se vrátila zpátky do reality a vybrala pár mýtů, co nám filmy nabízí.

Milování má vždycky nějakou píseň

Znáte ten pocit, kdy se schyluje k milování, vzájemné pohledy, vzájemné doteky, vzájemné polibky. V drtivé většině filmů u toho hraje nějaká ta hudba, která ve vás ještě podnítí tu krásnou a romantickou náladu. Podnítí to ve vás touhu vyzkoušet něco podobného také. Písnička samozřejmě musí být co nejvíce romantická, zpěv je ideálně procítěný. Když ve filmu pár dosahuje vrcholu a blíží se orgasmus, logicky také vyvrcholuje píseň. Když to vyzkoušíte doma, ne vždycky dokážete přesně trefit ten daný moment, kdy má píseň vrcholit a kdy vrcholí vaše milování.

Téměř vždycky je milování naprosto báječné

Ve filmu se na sebe dva jen podívají a ihned je zde vzájemná přitažlivost. Po seznámení blíže se do sebe rázem zamilují. Je tak jen otázkou času, kdy se rozhodnou k té chvíli, kdy bude jejich první milování. Když ten moment přichází, téměř vždycky je milování jedinečné, báječné, krásné a skvělé. V reálu to není tak vždycky, protože i když jste si vzájemně sympatičtí, přitahujete se vzájemně a jiskří to, samotné milování nemusí být vždycky skvělé a báječné. Někdy to může být také pořádný propadák.

Orgasmus? Vždy je společný.

Ono pověstné vyvrcholení a orgasmus v už tak dokonalém milování zažíváte samozřejmě společně. Společně docházíte k orgasmu a také máte společné vyvrcholení, kdy pak padnete, naprosto šťastní a spokojení do postele vedle sebe. V reálném životě však každý ví, že takhle to rozhodně nefunguje, každý potřebuje k orgasmu svůj čas a svůj prostor a opravdu jen výjimečně se stane, že vyvrcholení bude společné.

Neřeší se bezpečné milování

Ve chvíli, kdy hraje hudba, vzájemně se díváte do očí, políbíte se a pomalu ze sebe začnete svlékat oblečení, pěkně kousek po kousku, nemyslíte na nějakou tu ochranu. Všimněte si, v mnoha filmech není ukázáno, že by partneři nějak mysleli na ochranu, na bezpečný sex, zvláště ve chvílích, kdy se vzájemně ještě tolik neznají. Reálný svět je o něčem jiném, zde se ženy chrání před nechtěným početím a také před možnými sexuálními chorobami.

Dítě je na cestě

Ve chvíli, kdy se opravdu nezabýváte ochranou a nemyslíte na možné následky, se samozřejmě se ihned dostaví. Když se dva teenageři, kteří si předešlou noc plnou romantiky užili, děsí nad pozitivním těhotenským testem, říkám si, copak vás ve škole a doma nic nenaučili? Mnohdy to vypadá tak, jakoby se filmy natáčely v době, kdy antikoncepce byla ještě v plenkách a moc se toho o ní nevědělo.

Fotografie publikována se svolením idea go / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top