Smrt zpěvačky Ivety Bartošové

iveta-bartosova

Smutno mi je při zjištění, že zemřela zpěvačka Iveta Bartošová. Měla spáchat sebevraždu, když se kolem v úterý 11.30 na železniční trati mezi Uhříněvsí a Kolovraty nechala přejet vlakem. V Uhříněvsi žila zpěvačka se svým nynějším manželem Josefem Rychtářem v ulici U Starého mlýna.

Rychtář dnes musel na policii, kvůli rvačce s Macurou, která se stala před časem ve Svitavách. Když se vrátil, našel prý doma jen dopis Ivety Bartošové a obraz, který sama kreslila. Sama zpěvačka byla pryč. Před smrtí mu prý napsala vzkaz: „Budu na tebe vzpomínat odjinud!“. Přitom Rychtář má právě 29. dubna narozeniny.

48letá zpěvačka si prošla za svůj život mnoha trápeními. Stačí připomenout krutou smrt jejího partnera Petra Sepéšiho. Zemřel stejně jako ona 29 na kolejích. 29. července 1985 na jednom železničním přejezdu u Františkových Lázní nestihl přejet železniční trať. Vlak narazil do jeho auta a zpěvák na místě zahynul. Zpěvačka se zhroutila a na čas přestala zpívat. Pak se však dokázala vrátit. Pomohla jí spolupráce s orchestrem Ladislava Štaidla. Sám Ladislav Štaidl se na mnoho let stal jejím životním partnerem. V říjnu roku 1996 se stala matkou a porodila syna Artura Štaidla. Ladislav Štaidl si jí však nikdy nevzal. Nakonec se rozešli a od té doby to šlo s Ivetou Bartošovou z kopce.

Naději na lepší život vykřesal ještě Jiří Pomeje. Vzala si ho v roce 2008 a opět začala zpívat. Závěrem roku 2008 obsadil 5. místo v soutěži Zlatý slavík a na začátku roku 2009 dokonce vyhrála v prestižní anketě TýTý. Lidé opět chodili na její koncerty a rádi jí poslouchali. Byla to však labutí píseň zpěvačky.

S Jiřím Pomejem se rozešla a stala se doslova lovnou zvěří bulvárních novinářů. Ti komentovali každý její krok a každou drobnost, jenž se jí přihodila. Dlouhodobě tuto jejich pozornost nemohl vydržet nikdo. Ani Iveta Bartošová ne. 29.dubna 2014 vstoupila proto na koleje a nechala se přejet vlakem. Snad jí tam bude lépe a konečně si odpočine. Nám tu zbyli její písničky, které si mnozí z nás rádi pustí.
„Strávili jsme spolu jistou profesní etapu, napsal jsem jí písničky, znal jsem ji roky, pomáhal jsem jí, když se pokoušela o návrat. Ale tohle bych rozhodně nečekal. I když všichni víme, že procházela těžkým životním obdobím,“ řekl zpěvák Michal David.“Nedávno jsme se potkali u čerpací stanice cestou na koncert. Překvapilo mne, jak se drží, skvěle vypadala, ještě jsem jí říkal, jak jí to ohromně sluší,“ vzpomínal smutně David.
„Je to pár minut, co jsem dozvěděl tu hroznou zprávu. Je to velká lidská tragédie, proto upouštím od jakýchkoli vzpomínek na Ivetu… Cokoli v tuto chvíli říct, je zcela zbytečné. Ivetu jsem měl rád a pevně jsem doufal, že se jí podaří vrátit se na scénu,“ řekl zpěvák Karel Gott (74).

Zdroj fotografie: facebook.com

Autor: Jaroslav Krčál

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top