Správná péče o vlasy aneb, kde děláme chyby

péče o vlasy

Spousta z nás usiluje o to mít krásné a zdravé vlasy, přesto se jim to stále nedaří. Kde se může ukrývat problém? Můžeme opakovat stále stejné chyby, aniž bychom si toho byli vědomi. Některá pravidla jsou stejná pro muže i ženy. Většinou se však tento problém týká pouze žen. Společně se dnes podíváme na nejčastější chyby, kterých se v péči o své kadeře dopouštíme.

Šampon

Všeho moc škodí a to platí také při používání šamponu. Nedávejte ho na vlasy více, než je potřeba. Nanášejte šampon ke kořínkům, jemně mněte pokožku hlavy bříšky prstů – nikoliv drápat nehty. Konečky vlasů umyjte zběžně a příliš je nezatěžujte. Šampon vždy z vlasů důkladně vymyjte, aby na nich nic nezůstalo.

Horká voda

Horká voda vlasy oslabuje a navozuje jim šok. Vlasy se takto dehydratují a způsobuje to jejich lámavost a křehkost. Navíc riskujete poškození kořínků a následné vypadávání vlasů. Vymývejte vlasy spíš vlažnou vodou. Tímto vlasům dodáte i patřičný lesk a zdravý vzhled.

Hřeben

Na každé vlasy je potřeba jiný hřeben. Krátké, dlouhé, rovné, vlnité, řídké, husté. Hřeben vybírejte vždy pečlivě a neváhejte se klidně zeptat. Pro dlouhé vlasy jsou vhodné kartáče, které vlasy netrhají. I pro řídké vlasy existuje řešení v podobě laserového hřebenu. Ten efektivně zabraňuje vypadávání vlasů a napomáhá opětovnému růstu díky stimulační energii.

Časté mytí

Za vysušenými a poničenými vlasy často stojí i časté mytí. Myjte si je vždy, když je to skutečně potřeba.

Náš tip pro domácí ošetření vlasů

Olivový olej 

Pro suché vlasy je vhodné před mytím nanést trošku olivového oleje od poloviny až na konečky. Nechejte olej vpít cca 10 minut a poté vlasy běžným způsobem umyjte. Olej vlasy zjemní a dodá jim sílu i lesk. Podporuje také jejich růst a regeneraci.

Káva

Pokud kávu necháte působit déle, dodá vlasům i tmavší odstín. Když do kávy zamícháte ještě med a necháte minimálně 5 minut působit a poté opláchnete vlažnou vodou, vlasy získají ztracený lesk i pružnost.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top