Správné použití make-upu? Poradíme vám!

Fotografie publikována se svolením posterize / FreeDigitalPhotos.net

Už malé holčičky si touží nanášet na sebe make-up podobně jako maminka. Mají svá speciální líčidla, která se prodávají přímo pro děti a mladé slečny. Pamatuji si, že mě vždycky lákaly líčidla mojí mámy, která toho měla daleko víc, než já ve své dětské kazetě. Oční stíny a rtěnku. Máma si na tvář nanášela make-up, pudr, řasenku, linky, líčka, to já jsem neměla. Jednou se si „vypůjčila“ její líčidla. Jak to nakonec dopadlo, si jistě umíte představit. Líčidla jsem měla všude jinde, jen ne na tváři, s řasenkou jsem si málem vypíchla oko, dostala jsem domácí vězení a zákaz se k máminým líčidlům přiblížit.

Líčení je pro mnoho žen důležité, mnohé ani nevyjdou ven s košem, aniž by se nenamalovaly a neučesaly. I když si myslíte, že líčení v pohodě zvládáte, umíte se líčit a vaše líčení je bezchybné, mnohdy tomu tak není. Mnoho žen se líčí svým zajetým způsobem již několik let. Takže se celkem lehce stává, že pořád používáte líčení, jako když vám bylo dvacet, i když už je vám třeba třicet a více let. Máme pro vás návod, jak si správně na tvář nanášet make-up.

Základem je krém

Ještě dříve, než vůbec vytáhneme kosmetickou taštičku, je dobré použít denní krém, popřípadě i oční krém. Krém není nutno volit nějaký speciální, sáhněte po krému, který je vám příjemný, pleť vám nevysušuje, naopak vám pleť hydratuje. Důkladně krém do pokožky vetřete. Krém vaši pleť osvěží a zároveň jí poskytne dobrý podklad a základ pro nanášení make-upu. Zároveň krém zajišťuje, že váš make-up působí přirozeněji a ne jako vrstva. Vizážisté doporučují počkat zhruba patnáct minut, než nanesete make-up. Krém se lépe vstřebává.

Podkladová báze

Pokud chcete, můžete rovněž použít podkladovou bázi, která vaší tváři dodá jas a krásu. Navíc, pokud máte drobné mimické vrásky kolem úst nebo i jiné drobné vrásky, podkladová báze je spolehlivě zakryje a pleť bude krásně zářit. Podkladová báze je vhodná například pro ženy staršího věku, které chtějí zakrýt vrásky.

Make-up? Co nejvíce přirozený

Make-up je nutné vybírat tak, aby působil co nejpřirozeněji, barva musí být co nejvíce podobná vaší pleti. Když si koupíte make-up příliš tmavý, na tváři to možná bude vypadat dobře, ale co váš krk, dekolt a ruce? Navíc ty ženy, které mají příliš tmavý make-up, vypadají nepřirozeně, velmi nepřirozeně. Pozor také na to, jak velkou vrstvu si na pleť nanášíte. Mělo by jít spíše jen o lehkou vrstvu, která nebude příliš vidět.

Zakrýt nedokonalosti? Můžete!

Na pleti se občas objeví nějaká ta drobná vada a nedokonalost. Pupínky, žilky, vrásky, kruhy pod očima a podobně, to vše jde zakrýt. Stačí si pořídit korekční tyčinku, která umí s vaší pletí hotové zázraky. Korekční tyčinka by rovněž měla mít co nejvíce totožnou barvu jako vaše pleť. Tyčinku naneste jemně pod oči a můžete ji rozetřít prsty, popřípadě vklepávat. Výborné jsou například korektory, které mají štěteček, jímž můžete korektor nanášet.

A nyní přichází na řadu make-up

Nyní se začíná nanášet make-up. Je jedno, jaký make-up použijete. Kupujte si vždy make-up takový, který vám nejvíce vyhovuje. Transparentní, kompaktní nebo tekutý. Nejlepší je, když si koupíte jeden z těch lehčích make-upů, který tolik nezatěžuje vaši pokožku. Make-up je nejlepší nanášet od středu obličeje a poté do stran. Roztírejte make-up prsty, houbičkou nebo štětečkem. Záleží jen na vás, jaký způsob vám bude nejvíce vyhovovat. Nanášejte make-up ideálně krouživými pohyby. Přebytečný make-up, který vám zůstal na tváři, je nejlepší odstranit kosmetickými ubrousky.

Vše ostatní

Dále nanášejte oční stíny, linky a řasenku. Zde máte možnost velké variability. Naposledy naneste pudr, který vše zafixuje a vše podtrhne, takže vaše pleť zůstane dlouho krásná a svěží. Líčka si vybírejte krásná a lehká, ideální jsou barvy broskve. Tváře vcucněte, vystoupnou lícní kosti, na ně nanášejte barvu přímo od vlasů až dolů. Líčka by měla být zvýrazněná jen lehce, pokud máte výrazné oči.

Fotografie publikována se svolením posterize / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top