Stáří a vrásky k sobě patří

stáří a vrásky patří k sobě

Spousta žen podniká neúnavnou honbu za retuší svých vrásek mnohdy nákladnými, ale bezvýznamnými kosmetickými produkty. Místo snahy zlikvidovat své vrásky bychom se měli spíše snažit o jejich předcházení. Tím je nekouřit, nekonzumovat větší množství alkoholu. Netvrdím, abyste se zříkaly všech příjemných věcí, ale najít zlatou střední cestu. Pak zde určitě patří pitný režim, který se odráží na hydrataci pokožky. Pravidelný příjem vitamínů a jiných zdraví prospěšných látek a včasná prevence v podobě péče o pleť již v mladém věku. Spousta mladých žen zde hřeší právě proto, že nemají s pokožkou zatím žádné problémy. Určitě nechci podpořit zbytečné patlání kosmetiky, pokud si to situace nevyžaduje.

Prevence a včasná péče je základ

Ale mám na mysli pravidelné čištění pleti, nechodit spát nalíčená a alespoň čas od času dopřát své pokožce pleťovou masku i jemný peeling. V letním období používat krémy s ochranou proti UV záření a jiné podobné přípravky. Produktů, které nabízejí „zázraky“ do dvou týdnů, je na trhu celá řada. To by pak nikdo nestárnul a všichni v 60ti letech vypadali na 35. Což by bylo sice super, ale logicky to není možné. Vědci bylo zjištěno, že kosmetickou cestou a zdravým životním stylem, lze věk ošálit o maximálně 10 let. Nikoliv však během dvou týdnů, ale celoživotním přístupem k sobě samé. A dále hrají roli i dědické faktory. Pokud vaše babička ve 40 vypadala na 25, budete nejspíš také mladistvého vzhledu a pokud to navíc umocníte správným přístupem, můžete si pískat. Musíte brát v potaz i to, že vaše životní prostředí je dnes zcela jinde, než tomu bylo v dobách vašich babiček. Přidejte si k tomu stres a máte ve věcech jasno.

Stárnutí je přirozený proces

Stáří a vrásky prostě k sobě patří. V jakém stavu bude vaše pokožka za 5, 10, nebo 15 let, skutečně záleží na tom, jak o ni už nyní pečujete! Zrovna jsem dočetla recenze nešťastných uživatelek, které neváhaly investovat 1.350,- Kč za zázračnou zlatou masku. Slibuje po dvou až čtyřech týdnech viditelné vyhlazení i hlubokých vrásek. K čemu by pak existovala plastická chirurgie? Už staří Římané věděli o blahodárných účincích zlata pro krásu pokožky, které v hlubokých vrstvách podporuje tvorbu nového kolagenu. Ale to vše je pouze prevence a udržování svěžího vzhledu po celý jejich život. Ne, že se ve 40 rozhodnu, že do dvou týdnů zlikviduji svoje vrásky a přitom jsem se nikdy pořádně o pleť nestarala, ani o svůj zdravý životní styl. Tato zmiňovaná maska je projektována v USA, vyrobená v Číně, distribuce – Polsko a uživatelky uvádějí, že na obalu neexistuje žádná kontaktní osoba v případě reklamace. Než tedy zakoupíte nákladný kosmetický přípravek, ujistěte se, kdo ho vyrobil a přečtěte si pořádně recenze mnoha uživatelek.

Na závěr

Pokud kosmetický produkt odpovídá normám a nijak vám neublíží, určitě vás nechci odradit od jeho používání. Jen si neslibujte od toho zázraky a svou pokožku i tělo zevnitř hýčkejte neustále. Ne pouze v období 4 týdenní kůry. To, že některé ženy vypadají svěže a mladě, je výsledek několika let snažení a péče.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top