Stop panice – Jistotu a bezpečí zajistí panikové kování

Stop panice

Jak samotný název prozrazuje, jedná se o zajištění vysoké ochrany objektu při současné možnosti úniku v nouzové situaci. Panikové zámky a kování je navrženo pro využití převážně v administrativních budovách, úřadech, nemocnicích, nákupních centrech, obchodech, kinech, divadlech, bankách a jiných prostorách s větším pohybem osob. Rovněž jsou vhodné do budov s pohybem dětí a osob se sníženou pohyblivostí.

Jak panikové kování funguje

Panikové kování se montuje na vnitřní stranu dveří, které jsou označeny symbolem či nápisem – únikový východ. Systém otevírání a také zamykání dveří se realizuje za pomocí dlouhého mádla. Při zatlačení hrazdy směrem ven zajede střelka do zámku, tím se dveře uvolní a otevřou. Zvládnou jej tudíž otevřít i děti, které nedosáhnou na běžnou kliku nebo také lidé upoutáni na invalidní vozík. Z vnější strany dveří je možné namontovat až několik variant spojení se zámkem. Pokud jsou dané dveře ve vnitřním prostoru, je možné umístit na druhou tedy vnější stranu kliku pro snadnější otevření. Jestliže jsou však tyto dveře používány jako hlavní vchod do budovy, doporučuje se zároveň instalace otočné či pevné koule.obrazek

Plné i skleněné dveře

Panikové kování se vyrábí jednobodové a vícebodové. K přednostem bezesporu patří jednoduchost a snadná dostupnost. Mimo jiné jsou panikové kliky zárukou vysoké bezpečnosti. Speciální provedení panikového kování umožňuje snadné, především však bezpečné použití dveří. Stejně tak i bezpečný únik osob z budovy v případě hrozícího nebezpečí. Montovat lze jak na plné, tak zcela prosklené dveře. Avšak panikové kování na skleněné dveře má důmyslnější a propracovanější mechanismus, který nabízí na výběr z několika druhů zamykání. Jde o jednobodové až tříbodové varianty se snadnou obsluhou. Panikové kování využijete všude tam, kde je nutné mít únikový východ k evakuaci osob a také pro rychlý, jednoduchý způsob otevření dveří.

Fotografie publikována se svolením franky242 Photography/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top