Stromový horoskop Keltů 4.díl

dub

Keltové věřili v transcedenci přírody, což se týkalo rostlin, zcela speciální vztah se projevoval u stromů, které považovali za posvátné. Jeden z takových projevů, který symbolizoval citové pouto mezi člověkem a stromem, bylo semínko, které se dávalo pod jazyk nebožtíkovi. Semínko naklíčilo a stal se z něj strom, který svými kořeny obepínal tělo a zemřelý člověk, se takto stal součástí stromu. Silný vztah měli Keltové k dubům, protože odolávaly úderům blesku, Keltové říkávali „nebeským ohňům“boha hromu Taranise. Ještě v dnešní době, se v některých částech Skotska nebo Irska před poražením stromu, dřevaři poctí smeknutím klobouku a požádají strom o odpuštění, že musí být pokácen. Od názvu stromů jsou také odvozena některá jména. Ke stromům se vztahuje také abeceda, kterou Keltové používaly-Ogam.

Dub 21.3.

Energický

Jedná se o odvážného, silného a nezávislého člověka. Bývá rozumný a nemá rád změny. Smysl nachází v pravidelně se opakujících aktivitách. Je spolehlivý a nelítá v oblacích.

Bříza 24.6.

Bystrý

Jedná se o velmi temperamentního člověka atraktivního vzhledu. Je elegantní, nenáročný a přátelský. Nesnáší extrémy, zbožňuje přírodu a klid. Má bohatou fantazii, nemá moc velké ambice a je to svým způsobem pohodář.

Oliva 23.9.

Diskrétní

Tento typ člověka miluje teplo a slunce. Nesnáší a vyhýbá se agresivitě, snaží se být v rovnováze. Je veselý a má smyl pro spravedlnost. Je empatický, má rád společnost, knihy a sofistikované lidi.

Buk 22.12

Odvážný

Tito lidé, mají velmi výborný vkus. Velmi často se obávají o svůj vzhled a jsou materialisticky založení. Umí organizovat život i kariéru. Jsou rozumní, bývají dobrými vůdci. Jsou sportovně založení, neradi zbytečně riskují. Jako partneři pro život jsou výteční.

Fotografie publikována se svolením Bill Perry / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top