Stromový horoskop podle Keltů 1.díl

Pojmenování Keltové, představuje velkou skupinu kmenů, kteří ve středověku obývali západní, střední a částečně jižní a východní Evropu. Kořeny Keltů sahají do období kolem poloviny 2. Tisíciletí př. n.l. Přesto, že není jisté, zda všechny kmeny měly stejný rasový původ, vyspěly postupně v etnikum, které měly stejný jazyk, kulturu a náboženství. Nikdy ale nevytvořili, jednotný stát. Do dnešní doby se v západní Evropě hovoří jazyky z keltské jazykové skupiny: irština, velština, bretonština, skotská gealština. Etnický původ dávných národů je nejasný, více světla přineslo genetické inženýrství a zkoumání archeologických nálezů. Mnoho z nich bylo nalezeno i na území dnešní ČR. Římští kronikáři rozdělovali Kelty (Galy) na tři větší seskupení. Na Galii předalpskou, Galii zaalpskou a Galii vlasatou. Odborníci dodnes hledají odpovědi na otázky týkající se Keltů.

Jabloň 23.12.-1.1, 25.6.-4.7.

Impulzívní

Jabloňové typy patří mezi šarmantní lidi, kteří jsou plní citů. Rádi flirtují. Jsou drobnější postavy. Přes všechna jejich dobrodružství, jsou to oddaní a milující partneři a život s nimi není nudný. Je hloubavý a potřebuje milovat a být milován.

Jedle 2.1.-11.1., 5.7.-14.7

Vznešený

Tito lidé se zdají být na první pohled chladní a distancovaní. V realitě, jsou však velmi okouzlující a půvabní. Velmi rychle si dokážou získat obdiv. Patří mezi usilovné a ctižádostivé lidi. Milují dárky, ženy mají rády šperky. Občas reagují podrážděně, brzy se však zase naladí na správnou notu. Jsou náladoví, ale rádi pečují o své blízké a je na ně spoleh.

Jilm 12.1.-24.1., 15.7.-25.7.

Ctižádostivý

Pěkné a vkusné oblečení, vysocí a hezcí. Na tyto typy lidí, je radost pohledět. Jsou vyrovnaní a disponují sebeovládáním. V partnerském vztahu jsou čestní a věrní. Drobnou nevýhodou je, že mívají občas dojem, že pouze oni mají pravdu. Nerad odpouští chyby, je veselý a upřímný. Jsou to vyhledávaní společníci.

Cypřiš 25.1.-3.2., 26.7.-4.8.

Milující

Cypřišoví lidé pohlížejí na život takový, jaký je. Cypřiš, je velmi ohebný strom a stejně tak i lidé v tomto znamení, jsou ohební a přizpůsobiví. Stejně jako stromy, odolávají nepříznivým povětrnostním podmínkám, tak i lidé se nechávají ohýbat větrem. Milují cestování a jsou plní radostného očekávání, co nového jim život přinese. Nesnášejí osamělost, která je deptá. Obklopují se rádi milovanými osobami a rodinou. Potřebují dobré finanční zajištění. Lidé ho vidí jako pedanta, je vášnivý až neukázněný.

Cedr 9.2.-18.2., 14.8.-23.8.

Nápaditý

Cedr o sobě nikdy nepochybuje! Typickým rysem pro lidi narozené v cedru, je cílevědomost, díky které se stávají skutečnými vítězi. Nedají se uchlácholit a plní si své cíle. Vypadají neohroženě, ale občas mohou svou silou působit zastrašujícím dojmem. Tito lidé milují luxus, rychle se adaptují, bývá netrpělivý a čeká na tu pravou lásku. Jsou to velmi pohlední lidé.

Borovice 19.2.-29.2., 24.8.-2.9.

Houževnatý

Rádi poznávají nové lidi a není to pro ně nic složitého. Lidé jejich společnost milují. Protože mají dobré organizační schopnosti, bývají ve svém povolání velmi úspěšní. Borovice, je jako strom velmi nenáročná a stejně tak i lidé narození v tomto znamení, nebývají příliš nároční. Z každé situace umí pro sebe něco vytěžit. Často střídá partnery.

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top