Stromový horoskop podle Keltů 2.díl

strom

Smrt Keltové považovali, za vstup do druhé poloviny dlouhého života.  Jejich hluboká víra v posmrtný život jim propůjčovala tvrdohlavost a odvahu, která ohromovala jejich protivníky. Své padlé ponechávali dravým ptákům, jako potravu a věřili, že se tímto jejich duše odnáší přímo do nebe. Tajemství Keltské mytologie a náboženství poodhalují řeckolatinské prameny, archeologické nálezy a rovněž křesťanské glosy irských a velšských středověkých textů. Nejdůležitější svatyní pro Kelty byl nemeton-mýtina v posvátném lese. Snažili se o dokonalé nastolení harmonie s přírodou a prostředím. Keltové věřili, že stromy mají magickou moc, obdivovali je a uctívali. Lidské vlastnosti přirovnávali k vlastnostem vybraných stromů a vytvořili tak kalendář a později i horoskopy. Princip je podobný, jako u zvěrokruhu, ale charakteristika znamení a množství, je zcela jiné.

Topol 4.2.-8.2., 1.5.-14.5., 5.8.-13.8.

Náročný

Lidé v tomto znamení jsou velmi atraktivní. Stromy vypadají po mnoho let stejně, jako by nikdy nestárly. Stejně tak lidé. Jejich oblíbená činnost je tanec a milují život. Jsou velice spolehliví. Ve vztazích, jsou věrní až za hrob. Jedná se o velmi vybíravé lidi a proto mohou být často sami.

Vrba 1.3.-10.3., 3.9.-12.9.

Sebevědomý

Něžní a okouzlující snílci. Velmi snadno se začlení do společnosti a jejich melancholie a vnitřní smutek, jim dodávají na výjimečnosti. Vzhledově se jedná o krásné lidi se smutnýma očima. Vyniká dobrou intuicí. Lidé v tomto znamení mají vytříbený vkus a rádi cestují.

Líska 21.3.-31.3., 23.9.-3.10.

Laskavost

V životě těchto lidí, se neustále něco děje. Bývají velmi šarmantní. Ve vztazích jsou čestní a tolerantní. Se svou bojovou silou, se angažují v sociální sféře. Jsou okouzlující pro svou lidskost a empatii. Velmi často bojuje za druhé, ale málo za sebe. Ví jak udělat dojem a má přesný úsudek. Občas trpí sklonem k sebelítosti. Špatně se vyrovnává s kritikou.

Jeřáb 1.4.-10.4., 4.10.-13.10

Přívětivý

Za dynamickým vystupováním se skrývá jejich citlivá stránka. Působí odolným a silným dojmem. Jakkoliv může být věc nebo situace složitá, hledají různá řešení. Do života i lásky se pouštějí s vervou a vášní. Mívají velmi vysoké nároky. Jsou to charismatické osobnosti. Mívá dobrý vkus a vášnivě miluje i nenávidí. Jen těžko odpouští.

Javor 11.4.-20.4., 14.10.-23.10

Pevný

Jsou zábavní, vtipní, neobyčejní a vždy, dokážou něčím překvapit. V jedné chvíli se stáhnou do sebe a v okamžiku, zase srší hromadou nápadů. Jsou velmi bystří, rychle se učí a v životě dosahují úspěchů. Jedná se o originální lidi s velkou představivostí. Jsou opatrní, rezervovaní avšak ambiciózní. Vhledává komplikované vztahy, které ho motivují k větším výkonům a soustředění.

Ořech 21.4.-30.4., 24.10.-11.11

Vytrvalý

Pro tyto typy lidí je na prvním místě úspěch. Odhodlaně si jdou za svým cílem. Stejně jako strom i člověk, vyzařuje ohromnou sílu. Často se chová jako egoista, mívá široký rozhled a je geniální stratég. Je velmi žárlivý a v lásce nerad činí jakékoliv kompromisy. Je neúprosný a plný kontrastů.

Fotografie publikována se svolením Evgeni Dinev / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top