Stromový horoskop podle Keltů 3.díl

lipa

O Keltech bylo známo, že jsou to výborní zpracovatelé kovů. Dokázali zpracovat ne jen klasické železo a bronz, rovněž věděli jak na barevné kovy. Co se podrobnosti týká, nelze opomenout, že používali emailéřské postupy a oblíbené bylo tepání kovů za studena. Práci s kovem přivedli až na takovou úroveň, že se historici o tom zmiňují jako o „umění“. Jedním z klasických pramenů, které dokazují, že Keltové byli umělci, jsou mince. Ty nejklasičtější jsou původem od Římanů, ale Keltským způsobem upravené. Keltové však nebyli pouze zručnými kováři. Věnovali se většině důležitých průmyslů a většinou předběhli svou dobu, minimálně o sto let. Příkladem může být potravinářský průmysl, jehož produkty byly vyhledávány i v Římě. Jednalo se obzvlášť o pivo. Další charakteristický prvek v němž byli dobří, je obchod. Začínali tím, že kmeny obchodovali mezi sebou vzájemně, protože území, na kterém žili, bylo rozsáhlé. Kvalitu věcí vyráběných Kelty brzo odhalili i Římané a Keltové tak získali movité obchodní partnery.

Lípa 11.3.-20.3., 13.9.-22.9.

Trpělivý

Pro lidi typu lípa je typická uvolněnost a harmonie, která je nejdůležitější v životě. Snaží se splnit své rodině a přátelům, co jim na očích uvidí. Svého partnera doslova rozmazlují. Čím jsou starší, tím více inklinují ke kontaktu se svými milovanými.

Kaštan 15.5.-24.5., 12.11.-21.11

Spolehlivý

Kaštan ihned bojuje za lidi, na kterých byla spáchána křivda. Mají mimořádně silně vyvinutý smysl pro spravedlnost. Pro svou rodinu udělají maximum a v lásce, se jedná o věrné partnery.

Jasan 25.5.-3.6., 22.11.-1.12.

Přátelský

Mimo své přirozené inteligence, disponují tito lidé energií a srší optimismem. I přes složité situace, zůstávají otevření a přátelští. Ve vztazích se těžko usazují, ale pokud se už rozhodnou, udělají svého partnera nejšťastnějším člověkem, na této planetě.

Habr 4.6.-13.6., 2.12.-11.12.

Přemýšlivý

Tento člověk rád pečuje o svůj vzhled a kondici. Dokáže si zařídit pohodlný život, je laskavý a dobrý partner. Je nedůvěřivý a chvíli mu trvá, než začne věřit lidem. Bývá svědomitý, ale není si jistý svým rozhodováním a proto mívá záložní plány.

Fikovník 14.6.-23.6., 12.2.-21.12

Něžný a líný

Jedná se o silného a nezávislého člověka, který miluje život. Má hluboký vztah k rodině a dětem. Je praktický, inteligentní, má smysl pro humor, ale bohužel je trochu líný.

Fotografie publikována se svolením Vlado / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top