Tancem ke zdraví a spokojenosti

tanecnice

Možná jste nikdy nad tím nepřemýšleli, ale tanec má každá žena v sobě už od narození. Jen s postupem času, některé ovládne stud. Někoho tanec nemusí bavit, ale to neznamená, že neumí tančit. Nemluvím o správných krocích a technice. Mám na mysli vnímání hudby a pokyvování se v daném rytmu. Tanec může hrát velmi zásadní roli ve zlepšování fyzické kondice a tvarování postavy. Nevím jak vy, milé dámy, ale já si sem tam, když jsem sama doma, u vaření pěkně zaskotačím, a vůbec mi nevadí, že držím v ruce vařečku. Tanec není užitečný pouze při shazování nadbytečných kil, ale udržuje v aktivitě i mozek. Pohyb na určitý druh hudby, je přirozená a vrozená reakce. Radost z tohoto druhu pohybu (tance) se ještě znásobí, pokud naše tělo reaguje na hudbu v harmonii. Už se vám určitě stalo, že vám u nějaké hezké písničky, naskočila husí kůže. Tanec v ženě vyvolává ženskost a přináší dobrou náladu. Tanec využívá jednotu těla, mysli, ducha, tak aby se dostal do kontaktu s nejhlubšími prožitky a zkušenostmi. Existuje dokonce, terapie tancem. Některé typy tance v sobě pojí i posilovací prvky. O břišním tanci je známo, že pomáhá i proti bolestivé menstruaci. Moderní tance, jako je zumba a jiné budou asi všichni znát. Já bych se však ráda dnes zaměřila na tance, zasahující do daleké minulosti. Víte, že existují pohanské tance, gotické, antické, barokní, rokokové, cikánské, pirátské, kankán, charleston, ohnivé flamenco a mnoho dalších? To svědčí o tom, že tanec je starý jako lidstvo samo. Nejedná se pouze o pohyb, ale také vyjádření. Tancem sdělujeme své pocity a vyprávíme příběh.

Antický tanec

Tyto se vyznačují historickým obdobím v oblasti Středomoří. Časově zasahující do archaické řecké civilizace, počátkem středověku. Antiku tedy chápeme, jako historický vývoj starověkého Řecka a Říma. Tanec probíhá se zlatavými rokovými maskami, hořícími číškami a jiné rekvizity známé, pro toto období.  Učiněná pastva pro oko, okořeněná dobovými kostýmy.

Pohanský tanec

Tento druh tance, je ukázkou třech živlů, bez kterých by život na zemi, nebyl vůbec možný. Jedná se o oslavu rovnodennosti. Posvátná zem, životodárná voda a mystický oheň. Velmi emotivní zážitek.

Renesanční tanec

Probíhá v duchu italské renesance, které trvalo od 14. do 17. století. Nádherné účesy, červené kostýmy a dynamický tanec, je propojen příběhem dvou zamilovaných. Mezi tanečními rekvizitami, je možné spatřit hořící kahany, benátské renesanční masky a vějíře.

Pirátský tanec

Pirátské tance, se nesou v duchu životních osudů. Jedná se o zamilování, zrazení, znovunalezení lásky, výchově dětí a dalších životních událostech. Opět je celková atmosféra podtržena dobovými kostýmy.

 

Fotografii poskytl Petr Kratochvil / publicdomainpictures.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top