Teplo zevnitř i v největším mrazu

_vyr_200placatka-dobra-nalada

Zima stále nekončí a mnoho milovníků zimních radovánek vyráží ať už za sportem nebo jen tak na hory za čerstvým vzduchem. Co si budeme povídat, občas je fajn mít po ruce něco na zahřátí. Takže by se dalo říci, že nerezová placatka představuje nezanedbatelnou část výbavy pro horskou turistiku. Samozřejmě všeho s mírou, protože i když rum v placatce zahřeje, tak může ve větším množství uspat. A to není to, co byste chtěli. Nejen v zimě využijete placatku, ale třeba i na rybách, když je vám dlouhý čas a jde vlhko od vody. Placatky jinak zvané likérky či butylky, jsou vhodné pro muže: představují tak skvělý dárek partnerovi, tatínkovi, strýčkovi, tchánovi, dědovi. Jde o neotřelý a originální námět na dárek, kde je možné nechat laserem vygravírovat fotografii i nápis.

Placatky představují originální, vtipný a oblíbený dárek

Možná, že když uvidí děda na placatce babičku se zdviženým ukazováčkem, jen opatrně usrkne a se slovy „já vím babi“ ji opět vrátí do vnitřní kapsy své bundy. Laserové gravírování patří mezi nejmodernější technologii ve zdobení a popisů různých materiálů. Takto vygravírovaný obrázek se nesetře, neodlepí a nepoškodí. Na placatku je možné nechat vygravírovat nejrůznější obrázky, fotografie, jméno, číslo, vtipné nápisy nebo oblíbený klub. Nejspíš si kladete otázku, která dobrá duše vymyslela placatku.

Kde a proč se vůbec vzaly placatky?

Tvrdí se, že její vznik se připisuje prohibici ve Spojených státech v roce 1920 až 1933, kdy se placatky využívaly pro ilegální přechování alkoholu, pro osobní potřebu. V dnešní době se možná ještě stává, že si nějaký děda ukrývá před babičkou nějaký ten doušek „ohnivé vody“ ale rozhodně už to není tak, jak tomu bylo dříve. Placatka se stala velmi oblíbeným prostředkem především u rybářů, houbařů, turistů. Nutno poznamenat, že dnešní placatky vyvrací všechny předsudky a kdo se chce opít, ten to zvládne i bez ní. Jde o praktickou pomůcku, která je navíc ještě i vysoce elegantní a mnohdy nepostrádá vtip.

Obrázek: www.foto-darek.cz

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top