Tipy, jak najít dobrého kadeřníka!

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Každá žena touží po krásných a zdravých vlasech. To však závisí na tom, jak pečujete o vlasy, jaký vlasům dáváte střih, jak je barvíte a jak o ně pečujete po barvení. A to právě má obvykle v rukou váš kadeřník. I když si říkáte, že ke kadeřníkovi chodíte jen občas, jen vám ostříhá vlasy, je péče kadeřníka velmi důležitá. Proto je také velmi důležité to, abyste si našla dobrého a kvalitního kadeřníka, kterému své vlasy svěříte, a to naprosto bez obav.  Najít dobrého kadeřníka, se kterým byste byla spokojená a věřila mu, není nic jednoduchého. Kadeřník by měl vědět, co vám bude sedět, jaká barva je pro vás nejlepší, jaký střih je pro vás nejlepší. Zkrátka musí vám to slušet, musíte vypadat dobře a také se dobře cítit.

Školení a diplomy

Není nic špatného na tom, že mají kadeřníci na svých zdech diplomy z různých kurzů a školení. Obvykle, když jsou to větší kadeřnické salony, spolupracují s nějakou vlasovou značkou, která se o své kadeřníky stará a posílá je na různé kurzy, školení, kde si obnovují své znalosti, učí se novým dovednostem a podobně. Svého kadeřníka se klidně zeptejte, jaké kurzy a školení absolvoval, prohlédněte si diplomy na zdech.

Styl stříhání zákazníků

Kadeřníci se obvykle stříhají navzájem, když je v salonu více kadeřníků, je to logické. Navíc je to i dobrá reklama, zákazníci tak mohou vidět, jak přesně daný kadeřník stříhá. Kadeřníci, kteří mají extravagantní, ulítlý účes, nebojí se experimentovat a hrát si s barvami, obvykle dokážou vykouzlit na vlasech i usedlejší a obyčejnější účesy. Ovšem ti, kteří celý život stříhají jen podle hrnce a dělají jen a pořád trvalou, toho o odvážných účesech a barvení obvykle moc neumí, takže pozor, komu své vlasy svěřujete.

Čistota nadevše

Přijdete ke kadeřníkovi, sedáte si a všude okolo vás jsou vlasy po bývalé zákaznici, křeslo má na sobě flíčky od barvy a kartáče jsou špinavé a jsou na nich vlasy jiných zákaznic? V takovém případě ani nesedejte a rovnou jděte pryč! Čistota je nadevše, kdo z kadeřníků neudržuje čistotu, obvykle moc nevěnuje pozornost zákazníkovi a dobrý účes vám zde asi nevytvoří. Minimálně nepůsobí důvěřivě.

Kadeřníkovi musíte věřit

Osobně jsem vyzkoušela mnoho kadeřníků, než jsem našla kadeřnici, která mi vyhovuje a které věřím. Proto jsem se nechala přemluvit, abych vlasy oživila šikmo střiženou ofinou, sestupným sestřihem, jinou barvou vlasů. Kdybych své kadeřnici nevěřila, nikdy bych to nedovolila. Proto je důvěra velmi důležitá, musíte mu věřit, že vždycky udělá to, co je pro vás nejlepší.

Kvalita vašich vlasů

Ještě předtím, než dojde k samotnému stříhání a barvení, je dobré, když si vás kadeřník vezme stranou a zkontroluje kvalitu vašich vlasů. Pomůže vám vybrat barvu na vlasy, doporučí vám střih a podobně. Můžete mu říci, co si na svých vlasech představujete. Je však dobré poslouchat názor odborníka, takže pokud vám kadeřník doporučí, že je lepší vaše vlasy nebarvit, ale melírovat, protože barvení může vlasy ještě víc poškodit, dejte na jeho radu.

Spolehlivost

Určitým znakem důvěry a spolehlivosti je to, že si na vás váš kadeřník vezme telefonní číslo. Nikdy totiž nevíte, co se může stát, kadeřník například bude nemocný, nebude moci přijít, nepůjde mu elektřina, nepoteče voda a on nebude moci pracovat. Napíše vám textovou zprávu, a vy se tak zbytečně nepoženete ke kadeřníkovi, kde byste stáli před zavřeným salonem.

Nový střih

Uvažujete o novém střihu, který bude trošku radikálnější, zkrátit dlouhé vlasy na mikádo, je to velká a rapidní změna. Kadeřník by tak měl udělat něco jako mezisestřih, kdy vám vlasy zkrátí asi na polovinu a vy potom uvidíte, jak vlasy vypadají. Pokud se vám to bude líbit, rozhodně si takovýto účes můžete nechat nebo dále pokračovat. Je jednoduché vlasy ostříhat, ale když se vám krátké vlasy nebudou líbit, zpátky je nepřiděláte. Ledaže byste šli na prodloužení, což není levná záležitost.

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top