Tipy, které Vám zaručeně zvednou sebevědomí

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Sebevědomí je u každého člověka jiné. Někteří jej mají velmi vysoké až přehnané, někteří jej pak zase mají hodně nízké a zbytečně se pak podceňují a neváží si sami sebe. Oba příklady jsou k zamyšlení. Moje kamarádka měla velmi nízké sebevědomí. Moc jí k tomu nepomáhala ani práce, která ji nebavila, ani partner, který na ni hledal jen chyby a negativa. Sama tomu pak uvěřila, protože o sobě nikdy vysoké mínění neměla. Je nutné pro sebe něco udělat a své sebevědomí si zvednout, zkrátka si začít sama sebe víc vážit. Sebevědomí si lidé zvedají různě, máme pro Vás pár tipů!

Naučte se mít ráda své tělo

Je to občas hodně těžké, asi každá žena není se svým tělem spokojená. Velký zadek, malá prsa, špatné vlasy, velký nos a podobně. Existuje mnoho věcí, které ženy na sobě nemají rády. Každá nedokonalost je však na ženě to jedinečné. Například Barbaře Streisand doporučovali plastiku nosu, jinak neprorazí v showbyznysu, ona je však neposlechla a teď je slavná a ze svého nosu udělala svou přednost. Mějte své tělo ráda přesně takové, jaké je.

Naučte se přijmout

Každý člověk má chyby. Někdo je nedochvilný a jiný zase hádavý, zkrátka každý jsme nějaký. Musíme se naučit přijmout sebe sami, přesně takoví jací jsme a nesnažit se měnit a už vůbec ne kvůli někomu jinému. Pokud změnu chceme, musíme to dělat jen a pouze sami pro sebe.

Naučte se hýbat

Sedíte celé dny v práci a pak také doma? To vám rozhodně na sebevědomí nepřidá. Zaměřte se na pohyb, ten má totiž řadu výhod. Protáhnete si tělo, můžete zhubnout, produkují se hormony štěstí. Pohyb vyberte takový, který Vás baví. Jezděte na kole, tancuje, plavte, běhejte. Je to jen na vás.

Naučte se o sebe pečovat

Naučte se o sebe a své tělo pečovat, a to klidně doma. Nepodceňujte hydrataci pokožky, pravidelný peeling, péči o pleť a podobně. To vše se Vám vrátí, Vaše tělo bude krásné, hydratované a hladké, což Vám sebevědomí dodá.

Naučte se relaxovat a dopřávat si

Relaxace je pro tělo také důležitá, zajděte si na kosmetiku, na masáž, na wellnes. Kupte si něco pěkného, co vám udělá radost a v čem budete vypadat velmi dobře. To rovněž posílí Vaše sebevědomí a ještě si uděláte radost.

Fotografie publikována se schválením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top