Transformace postavy za 90 dní

transformace

Možná přemýšlíte o tom, že byste rádi jednak shodili nějaké to kilo a hlavně zpevnili svou postavu. Výsledky s tímto programem zvaným P90x zaznamenává nemalé množství lidí. P90X  je zkratka pro Power 90 Extreme. Jde o cvičební program, u kterého prolijete litry potu a možná budete i nadávat do čeho jste se to pustili. Celé cvičení probíhá u vás doma a nikam nemusíte chodit. Pokud jste dost silní a přísní sami na sebe k tomu abyste se donutili, pak vřele doporučuji. P90x snoubí v sobě jógu, box, kalanetiku, kardio. Jde o cvičení, u kterého budete odbourávat tuky a nabírat svalovou hmotu. Zlepší se vám kondice, vytrvalost a síla. Celý program se dá koupit na DVD. Pokud nevěříte, že za pouhých 90 dní můžete zcela změnit svou postavu, nezbývá než tento program vyzkoušet. Samozřejmě, že tento program není určen úplně všem.

Pro koho je program určen?

Jde o docela tvrdý a nelítostný trénink, takže je fajn, pokud jste již někdy ke cvičení přičichli. Pak velmi záleží na stravě, která ovlivňuje to, co cvičení ovlivnit nemůže. Dát si trénink založený na prolití litrů potů a silovém zatížení a spláchnout to půl litrem piva nebo zajíst hamburgerem by nemělo samozřejmě význam. Do jaké míry vyrýsujete své tělo, ovlivňuje i vaše genetická výbava. Nicméně nutno poznamenat, že pokud vydržíte skutečně celých 90 dní, výsledky se dostaví. Takže tento program je určen těm, kteří už se dávno pro něj rozhodli a hledají pouze informace.

Odkud se vzalo P90X

Cvičení se zrodilo v r. 2002 ve společnosti Beachbody: Tony Horton, Carl Daikeler, Stev Edwards, Carrie Wyatt, Ned Farr a Mason Bendelwald. Cvičebním programem provádí přímo jeden z tvůrců – Tony Horton. Ve videích má sebou své pomocníky, kteří prezentují různé variace cvičení (lehčí i to těžší). Často jsou při cvičení použity odlišné pomůcky. Cvičí se na základě tzv. svalového zmatení. Svaly se přepínají, přidávají se nové pohyby, a tělo je tímto vedeno k pokroku. Program P90x je rozdělen na tři části – Lean, Clasic a Double. Před začátkem programu si musí každý vybrat, která verze je pro něho přijatelná. Verze Lean je zaměřená především na úbytek váhy a zpevnění svalů. Verze Classic je pro ty, kteří chtějí své tělo hlavně vyrýsovat. Double patří mezi ty nejextrémnější. Je vhodný pro pravidelné sportovce. Všechny popisované verze mají některá cvičení totožná, ale plán je uspořádaný jinak.

V jednotlivých dnech se cvičí kardio, ruce, nohy, záda, břicho, jóga, biceps a triceps atd. celkem na 12 DVD. Každá verze je nastavena tak, aby se dosáhlo kýženého výsledku. Pravidelně se cvičí 13 týdnů. Týden čtvrtý, osmý a třináctý je spíše odpočívací, posilování je zeslabené. Během týdne se cvičí minimálně 6 dní, ale i celý týden. P90X nabízí pro lenochy možnost vytvoření si cvičebního rituálu na každý den. Sedmý den se cvičí pouze 45minutový strečink, ten uleví svalům a pomůže je připravit na další zátěž. Přesto, že se cviky během 13týdnů dost opakují, je celý program vytvořen velmi variabilně a nudit se rozhodně nebudete. Protože jsou zde k dispozici stále další variace cviků, můžete využít třeba těžší činky, a posilování opakovat rychleji.

Obrázek: pinterest.com

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top