Účes jako ukazatel osobnosti

účes

To, že se podle obličejových rysů dá poznat osobnost člověka, pro vás asi nebude žádnou novinkou. Ale určit typ člověka podle účesu, to už vyžaduje zkoumání. Protože přece jen rysy obličeje nezměníme, kdežto účes během života několikrát vystřídáme. Přesto existují barvy a účesy, ke kterým se několikrát vrátíme, protože jsou pro nás zkrátka to pravé ořechové. Je pravdou, že jak člověk prochází různým životním obdobím, může měnit názory a přebíhat. Nakonec se vždy však vrátí k tomu, co ho činí nejvíce spokojeným. Takže pokud jste zrovna na krátko, ale většinou máte vlasy dlouhé, jen se vám chtělo experimentovat a uvažujete opět o předešlém účesu, je to jasné.

Měla vlasy samou loknu jéjeje

Ženy s kudrnatou kšticí jsou štědré. Občas mohou připomínat rozbouřenou řeku. Mají v sobě „drive,“ a vše, co dělají, provedou rychleji než všichni ostatní. Jsou to velmi vášnivé osoby, které bývají dobrými vůdci. Ovšem pozor! Nezkrocená vášeň může vést až k agresivitě.

Romantické vlny

Majitelky vlnitých vlasů  mívají dostatek energie. Jsou příliš emocionální a jejich city jsou snadno zranitelné. Nerady o věcech hovoří a raději spíš mlčí. Občas potřebují samotu, protože pocit svobody je pro ně důležitý.

Hustá mocná kštice

Ženy s hustými vlasy jsou předurčené k tomu, aby ovládaly druhé. V drtivé většině se jim to také velmi daří. Jsou to lidé tvrdohlaví a nehrnou se příliš do sexu. To stejné platí i v případě, že jsou majitelkami hustého obočí.

Maskujete rovné vlasy pomocí natáčení?

Pokud máte rovné vlasy, ale většinou si je točíte, je to známka, že vám v životě chybí zábava. Natáčení vlasů působí v tomto případě jako jisté uspokojení. Díky tomu získáváte pocit, že vypadáte zajímavěji a že vysíláte pozitivnější signály.

Žehlíte si své neposlušné vlny?

Jestliže jsou vaše kadeře naopak od přírody vlnité či kudrnaté a vy si je snažíte narovnat, znamená to, že se ve vašem životě nachází příliš mnoho chaosu.  Postrádáte vnitřní klid. Narovnávání vlasů pak údajně působí na podvědomé úrovni jako určitý druh zklidnění.

Dlouhé a nedbale upravené vlasy

Tyto ženy se velmi zabývají svými pocity, jsou romantické a mimořádně kreativní. Jsou spojeny hodně s přírodou a přírodními věcmi.

Culík vysoko na hlavě

Jestliže nosíte vlasy uhlazené k hlavě a stažené do culíku, který je vysoko, pak patříte mezi cílevědomé lidi a jdete si prostě za svým.

Copky

Pokud vlasy nějak drasticky neřešíte, kadeřnici stále odkládáte a vlasy nosíte v copku, prozrazuje to, že potřeby druhých lidí jsou pro vás mnohem důležitější než vaše vlastní.

Středně dlouhé vlasy

Majitelky polodlouhých vlasů (těsně pod ramena), co si s nějakou úpravou příliš hlavu nelámou a nosí účes typu „vstanu a jdu“, jsou považovány za velké myslitele a navíc přemýšlí logicky. Jsou rovněž dost empatické, cílevědomé a někdy až soutěživé.

Krátké vlasy

Ženy s krátkým účesem a jednoduchým střihem na úpravu nerady cokoliv řeší. Včetně svého účesu. Nechtějí moc řešit jednak praktické věci v životě, ale ani se zabývat svými pocity.

Asymetrické účesy

Nekonvenční a asymetrické střihy o své nositelce prozrazují, že je zábavná. Rozhodně zábavnější než žena, která volí raději praktické účesy.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top