Udělejte si čas pro odpočinek předtím, než se zhroutíte

Fotografie publikována se svolením marin Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Každý člověk potřebuje občas načerpat energii a vypnout z pracovního rytmu. Pokud se přepínáte a opakovaně se nestihnete dobře vyspat, odrazí se to jednak na vaší produkci, ale také na vašem vzhledu. I chvilková relaxace má mnohem větší účinek než šálek kávy. Přinášíme vám pár tipů, jak využít i 15 minut k odpočinku.

15 minutová relaxace

Uvolněte se a zklidněte se pomocí eukalyptové lázně chodidel. Právě v nohách se nachází spousta nervových zakončení, které můžete ukolébat příjemnou relaxační koupelí. Navíc opadnou otoky a celkově se budete cítit svěže. Po takové koupeli si dopřejte i jemnou masáž chodidel, která povzbudí a rozproudí novou energii. Na závěr si nohy nakrémujte a použijte sprej na chodidla, který v letním období ochladí a v zimním zahřeje.

Dejte si odpoledne dvacet

Spánek v odpoledních hodinách zvyšuje výkonnost a upevňuje zdraví. I spánek krátký 15 až 20 minut přinese úlevu a dobijí baterie. Výsledky vědeckých výzkumů ukazují, že až 60% zaměstnaných lidí si dopřejí minimálně jedno zdřímnutí za týden. Jestli máte pocit, že se vám po odpoledním odpočinku zlepšila nálada i výkonnost, je to nejspíš pravda.

Příjemná hudba a bylinky

Pusťte si příjemnou hudbu a ponořte své ruce do předem připravené voňavé bylinkové lázně. Otevřete okno a dýchejte čerstvý vzduch. Bylinková lázeň nejen prokrví a vyživí pokožku, ale blahodárná vůně příznivě působí na psychiku člověka.

Prostě jen vypněte

Pokud jedete na plný plyn v režimu rodina, děti, práce – sebere vám to veškerou energii i na odpočinkové a volnočasové aktivity. Zkuste zkrátka jen vypnout. Pokud to neumíte, začněte to postupně trénovat. Nicnedělání je relax, který perfektně doplní ztracené zásoby energie.

Dělejte to, co milujete

Čtěte, háčkujte, vyšívejte, zkrátka dělejte to, co máte ráda a co vás uspokojuje. Pokud se vám nedaří z hlavy vytěsnit některé myšlenky, povede se vám to u činností, které děláte spontánně a automaticky. Nezapomínejte však, že odpočívat je důležité.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top