Věci, které své tchýni raději neříkejte!

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Je vaše tchýně přesně ta, o které kolují nesmrtelné vtipy, nebo je vaše tchýně přátelská a pro vás spíše kamarádská a oslovujete jí něžně maminko? S tchýněmi je to často těžké, někdy se vám nabourají do života, začnou vám radit či dokonce po vás, u vás doma, uklízet a všechno měnit a to vám logicky vadí. Do svého domova si přece nenecháte od nikoho kecat, i kdybyste doma měla koše nevypraného prádla, a všude po zemi jste měla drobky, je to vaše věc a tchýně do toho nemá co mluvit. Když se vám tchýně moc motá do života, je jasné, že je potřeba jí to vysvětlit a zatrhnout. Jenže jsou věci, které se ani tchýni neříkají. Jaké to jsou?

Nechci děti

Touha po dětech se u lidí objevuje různě. Některé ženy jsou mateřskými typy odmalička, děti různě hlídají, opečovávají a chtějí je mít co nejdříve. Jiné ženy se dětem vyhýbají, jak jen mohou, nemají k nim žádný vztah, nechtějí o nich ani slyšet a ani po nich zvláště netouží, prostě nemají ty mateřské pudy. Své tchýni byste však to, že nebude babičkou, vy sdělovat neměla. Ostatně je to věc vaše a vašeho partnera a sdělit vaši tchýni by to měl váš partner. Vy zase zazdíte své vlastní mámě naděje na vnoučata.

Může přijít kdykoliv

Věta, kterou mnoho lidí považuje za zdvořilostní, ale vaše tchýně se jí opravdu chytí. A bude k vám chodit neohlášeně, vždycky když bude chtít a jestli je v důchodu, čekejte jí u vás doma opravdu často. Ve chvíli, kdy jdou děti ke kamarádům, a vy s partnerem si chcete dopřát romantickou chvilku, kdy se chystáte společně na nějaký výlet i v neděli, v pravé poledne, kdy společně usedáte k nedělnímu obědu. Tchýni raději řekněte, aby předtím, než přijde, zavolala, bude to pro vás lepší a v případě, že nebudete doma, nebude muset cestu absolvovat zbytečně.

O rady nestojím

To nestojí asi nikdo, navíc tchýně mají takový skvělý „cit“ pro to, aby vám poradily a udělaly z vás naprosto neschopnou ženskou, která by bez ní nic v životě neudělala správně. Pokud jsou tyto „dobře míněné rady“ na denním pořádku rozhodně zasáhněte. Tchýni hezky a mile upozorněte, že je to vaše domácnost a vy v ní máte hlavní slovo. Pozor, ale nebuďte zbytečně jízlivá, zlá a uštěpačná, přeci jen je to maminka vašeho partnera, babička vašich dětí a minimálně si zaslouží slušnost. Když jsou její rady jen občasné, pusťte je jedním uchem tam a druhým ven. Ostatně, někdy může být i taková rada užitečná a vám se bude hodit.

Syna jsi špatně vychovala

Teď se zamyslete, kdyby někdo řekl vám, že jste děti špatně vychovala, že jsou k ničemu a neumí plno věcí, které by umět měly, jak by vám bylo? Bránila byste určitě sebe samu a také své děti. A přesně tak reaguje také tchýně, protože je ve stejné situaci, brání sebe a své dítě. O dobré či špatné výchově je dobré před tchýní pomlčet, každý má své chyby.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top