Velká moudra žen, která používají po rozchodu s partnerem

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Vyrovnat se s rozchodem nebývá nic příjemného a některé ženy lžou samy sobě. Většinou se při snaze dostat zpátky do běžného života dopouštějí chyb, které takové utrpení zbytečně prodlužují. Ocitnout se ve stavu, kdy jsme najednou bez partnera, na kterého jsme byly zvyklé, není nic jednoduchého. Není nikdo až na pár kamarádek, které tu a tam začne z těchto uplakaných večírků bolet hlava, komu bychom mohli svěřovat své pocity a problémy.

Návaly emocí zkrátka nelze potlačit, ani zahnat baseballovou pálkou.  Právě v tomto okamžiku, kdy jsou ženy nejvíc zranitelné, začnou lhát samy sobě. Pasují se do role hrdinky a obléknou si kostým pana drsňáka. Je více než jasné, že taková změna si vyžaduje čas léčby. Jde o proces, kdy hledáme sama sebe a vyrovnáváme se s novou situací a snažíme si namluvit, že je to vlastně dobře. Pokud to tak někdo skutečně cítí, pak je to v pořádku. Většinou si však samy něco nalháváme a těžíme ze situace pozitiva, které by nám tento stav mohl přinést. Co si tedy říkáme?Konečně mám čas jen pro sebe. Nemusím se nikomu zodpovídat, spěchat domů a nedej bože chystat večeři nebo prát fusekle.

  • Bože, jak jsem byla hloupá a slepá! Jak jsem to s ním jen mohla vydržet tak dlouho? Ještě, že už vypadl z mého života!
  • Bylo mi ho líto, a proto jsem s ním ztrácela čas. Ještě, že ho to napadlo a odešel sám. Stejně bych to dřív či později ukončila já.
  • Budu se věnovat jen sama sobě a nikoho nechci. Ano, vždyť já přece vůbec nikoho nehledám. Nikoho nepotřebuji k tomu, abych byla šťastná.
  • Aspoň mám čas na své koníčky a poznat sebe sama. Budu chodit cvičit, číst knížky a konečně mi nikdo nestojí v cestě.
  • Ještě nejsem stará, abych si „časem“ někoho nenašla. Hm. Ale opravdu až časem. Protože teď si to užiji, tu svobodu a samotu.
  • Byl jen jeden ze schůdků na pomyslném žebříčku. Každý vztah je vlastně zkušenost. Muselo to tak být, abych byla připravená na to, že přijde ten „pravý“. Teď jsem vlastně zase o něco moudřejší.
  • A k čemu vlastně potřebuji chlapa? Vystačím si bohatě sama. Vydělávám dost, obrazy mám pověšené a pak služby hodinového manžela nabízí všude. Však já chlapa vůbec nepotřebuji!
  • Nakonec není tak nejhůř, můžeme být přece časem přátelé? Nebo ne? Ale co, takového hňupa mít za kamaráda? Pche..na to se mám moc ráda!

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top