Víme jak vybrat dobrý dětský tábor!

Fotografie publikována se svolením anekoho / FreeDigitalPhotos.net

Nastává chvíle, kdy je dobré vybrat svým potomkům, kam pojedou na tábor. On takový tábor je pro rodiče skvělá věc, moje teta vždycky říká, že jsou to dva slastné týdny plné klidu, i když mého bratrance zbožňuje. Od dětí je zkrátka někdy dobré si odpočinout. A upřímně, i děti si někdy musí odpočinout od rodičů a jejich „věčných“ zákazů a příkazů. Navíc na táboře zažívají plno dobrodružství, první lásky, první zklamání, různé soutěže. Jenže, každým rokem vám vyvstává otázka, jak vybrat ten správný a hlavně dobrý tábor pro dítě. Jak vědět, že dítě posíláte do dobrých rukou, k lidem, kteří to skutečně umí, mají všechna potřebná povolení a podobně. Je na místě velká opatrnost, obzvlášť když tábor neznáte, nemáte tam známé a vaše dítě tam jede úplně poprvé. Máme pro vás rady, jak vybrat pro dítě dobrý tábor, který splňuje všechna kritéria.

Vybírejte s dítětem

Je nesmírně důležité vše probírat s človíčkem, který nakonec tento tábor absolvuje. Dnes jsou k dispozici různá témata táborů, takže vyberte s dítětem takový tábor, který pro něj bude nejlepší. Živě si pamatuji, jak mě rodiče poslali na tábor, kde bylo cílem sportování. Jako malá jsem sport nesnášela, a tak těch deset dní bylo pro mě velké utrpení a každý večer jsem doufala, že už zítra pojedeme domů. Dítěti proto vyberte tábor přímo na míru.

Kontakt s organizátorem

Je nesmírně důležité, abyste vy, jako rodiče, byli v kontaktu s organizátorem tábora. A to nejen v kontaktu písemném, ale i osobním. Vždy by měla proběhnout schůzka, kde se všichni rodiče s organizátorem sejdou a mohou položit své otázky a dostat na ně odpovědi. Na takové schůzce se řeší také mnoho organizačních věcí jako například: kdy se odjíždí, odkud se odjíždí, kdy tam děti přijedou, kde je možno dětem posílat poštu, kdy se dětí vrátí. Rovněž by měl organizátor odpovídat na e-maily a zvedat telefony, popřípadě se ozvat zpět.

Vedoucí tábora je kvalifikovaná osoba

Tedy měl by být kvalifikovaná osoba. Je dobré, aby měl už nějaké zkušenosti, často jako oddílový vedoucí, který tak sbírá zkušenosti. Vedoucí tábora by se neměl ostýchat svou kvalifikaci dokázat. Měl by rovněž umět kvalifikovaně odpovídat, aby rodiče ze schůzky odcházeli s pocitem, že jejich děti budou naprosto v pořádku a dostane se jim té nejlepší péče.

Zajištění lékařské pomoci

Na tábory je nutné, aby jezdili zdravotníci, kteří dětem ošetří drobné oděrky, dají jim například léky na bolest, ošetří děti, které jsou na táboře nemocné a podobně. Vždy jsou to buďto lékaři, nebo zdravotní sestřičky, které mají základní zkušenosti a jsou kvalifikovaní. Rovněž by vedoucí tábora měl vědět, kde je nejbližší nemocnice. Nikdy totiž nevíte, co se stane.

Zajistit bezpečí tábora

Bezpečí je prioritní pro vaše děti, proto je dobré se informovat, kde přesně tábor je, jestli je u řeky, jestli je v odlehlé části, ve městě, u silnice a podobně. Jestli děti budou hlídány po celou noc, zda spí ve stanech, nebo spí v hlavní budově a podobné informace, které přispívají ke klidnějšímu spánku rodičů.

Jasné a stručné odpovědi

Na každou svou otázku byste měli dostat jasnou a stručnou odpověď. Odpovídat by měli vedoucí a organizátor tábora rychle, jednoduše a stručně, pak máte jistotu, že je odpověď správná a že vaše dítě bude v dobrých rukou. Pokud organizátor mlží, přesně neví, není si jistý, zbystřete.

Na jak dlouho poslat dítě na tábor?

Tábory obvykle bývají v trvání čtrnácti dní, někdy i tři týdny. Čtrnáct dní je takové optimum, dětem se pak začne stýskat po rodičích, po kamarádech a různých věcech, které mají doma. Záleží také hodně na tom, jak je dítě staré, pokud posíláte na tábor například sedmileté dítě, je rozhodně dobré, aby tábor netrval déle než dva týdny, pak už je malým dětem smutno.

Fotografie publikována se svolením anekoho / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top