Víme o 10 nejbezpečnějších místech na světě – 1.díl

tunel

Každý považuje svůj domov za místo, které mu poskytuje úkryt, soukromí a bezpečí. Jsme skutečně doma v bezpečí? Před sousedy ano, ale před některými věcmi či událostmi se zkrátka ukrýt nedá. My víme o 10ti nejbezpečnějších místech na světě. Podívejte se na ně s námi.

  1. Fort Knox se nachází v americkém státě Kentucky. Jedná se o místo, kde mají Spojené státy americké ukryty všechny úspory. Jistě, že se nejedná o bankovky. Vše je ve zlatých kostkách, kterých je cca 5000tun. Jedná se zhruba o 2 % veškerého zlata na planetě Zemi. Fort Knox se nachází uprostřed vojenské základny, hluboko v podzemí, do kterého vedou dveře, vážící 250tun.
  2. Cheyenne Mountain toto místo se nachází poblíž Colorado Springs a jedná se o středisko, které řídí vesmírné mise USA. Zároveň s ním tady sídlí NORAD-Severoamerické velitelství protivzdušné obrany. Jedná se o místo s tzv. červeným tlačítkem, které když po otočení klíče stiskne prezident, spustí nukleární válku. Místo bylo vybudováno během Studené války a mělo by být schopné odolat nukleární detonaci několika megatunových bomb v dosahu 2km. Dovnitř se dostanete přes několik dveří a každé z nich váží 25tun. Sídlo NORAD je ukryto 600m pod tvrdou horninou, kdyby nastala apokalypsa. Lidé, kteří by byli ukryti, by přežili měsíc s elektřinou a jídlem. Vzduch totiž NORAD dokáže filtrovat i z nukleárního ovzduší.
  3. Haven Co tato stavba se nachází v Sealandu v Severním moři, přibližně 12km od pobřeží Velké Británie. Jedná se o plošinu postavenou v moři, která patří společnosti Haven Company, která zajišťuje bezpečnost dat. Jediný způsob, jak se na plošinu dostat je, že jste buď autorizovaný zaměstnanec, investor společnosti nebo člen královské rodiny. Aktivity společnosti byly ukončeny za záhadných okolností v roce 2008. Sealand se svého času snažil koupit pirátský server The Pirate Bay, který chtěl odtud operovat na internetu.
  4. Oblast 51 patří mezi jedno z nejbezpečnějších míst na zemi. Zda jsou tam uchovány mimozemské lodě či dochází k tajným armádním experimentům, zůstane vždy otázkou? Jedná se o americkou vojenskou základnu a nikdo do dnes neví, co přesně se tam děje. Ví to pouze lidé, kteří tam pracují a jsou vázání mlčením a prezident.  Leží uprostřed pouště v Nevadě. Jen při sebemenším pokusu se přiblížit o vás vědí a už vás sledují. Stojí tam cedule, že máte zákaz i fotit, jinak vás vojáci zastřelí.

Fotografie publikována se svolením  pakorn Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top