Zachrání Tom Cruise Zemi ve scifi Na hraně zítřka ?

nahranezitrka

Sci-fi filmů, ve kterých se brání Země útoku mimozemšťanů, jsme již viděli mraky. Mezi ty nejznámější patří Den, kdy se zastavila Země, Den nezávislosti, nebo třeba Shyamalanova znamení. Nesmíme také zapomenout na film Stevena Spielberga Válka světů, který byl remakem tehdy 52 let staré původní adaptace knihy H.G.Wellse. Právě nová Válka světů má s novinkou Na hraně zítřka kromě mimozemské invaze ještě jednoho společného jmenovatele. Je jím Tom Cruise.

Tom Cruise se objevil už v povedeném Nevědomí v minulém roce a i nově chystané sci-fi se jeví jako velmi slušný hit a podle mě bude aspirovat i na jeden z nejlepších, nebo alespoň nejvýdělečnějších filmů roku 2014 a dovedu si tvrdit, že bude lepší jako Elysium, nebo Pacific Rim. Zaručit by to filmu měla herecká dvojice Cruise a Emily Blunt, která také šplhá žebříčkem popularity strmě vzhůru.

Jelikož je premiéra v ČR naplánována na 5. 6. 2014, jsou již známá fakta a obrys děje filmu. Na Zemi bez ustání útočí Mimikové. Tato mimozemský rasa připomíná včelí rej a zanechává za sebou spoušť, mění města v hromady třísek a kamení, přináší lidské utrpení a také smrt. Do tohoto chaosu se dostává podplukovník Bill Cage, řadový voják, který byl degradován a bez výcviku a prakticky s nulovou výstrojí a výzbrojí vyslán do bitvy. To by nebylo nic zvláštního, jenže Bill ještě v žádné válce ještě nebyl, a tak je jeho mise vskutku sebevražedná. To se potvrdí záhy, když je během pár minut zabit. I to ale stačí k tomu, aby se mu podařilo zneškodnit Alphu a tento fyzický střet s mimozemšťany dostane Bill do časové smyčky.

Díky tomu se každý den probudí Bill do stejného dne a musí znovu a znovu bojovat a zase zemřít. S každým dalším dnem se zlepšují jeho odolnost a bojové schopnosti a samozřejmě znalost průběhu bitvy.  Když navíc dostane jako parťáka členku speciálních jednotek Ritu, jsou jejich šance ihned větší. Rita totiž zlikvidovala nejvíc Mimiků na Zemi.

Společně hledají v bitvách a časové smyčce způsob, jak mimozemšťany eliminovat a tím pádem zachránit svět. Jak a jestli vůbec se jim to povede, můžete sledovat v našich kinech od začátku června.  Film režíruje Doug Liman, který stoji zejména za prvním dílem Bourneovské série – filmem Agent bez minulosti. Scénář je adaptací japonské knihy od Hiroši Sakurazaky.

Fotografie publikována se svolením distributora filmu. Zdroj Imdb.com

Autor: Michal Dokoupil

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top