Zářivě bílý úsměv, kdo by po něm netoužil?

bílé zuby

Úsměv je něco, co ukazujeme každý den, a proto je na místě starat se o své zuby. Myslím, že si naší laskavou péči vskutku zaslouží. Moderních metod na vybělení zubů, které vykouzlí ten pravý úsměv, existuje celá řada. V dnešní době se nabízí celá škála dentální kosmetiky, která slibuje účinné odstranění nežádoucího zabarvení na zubech pouhým každodenním mytím a zvolením konkrétní metody. Jak již bylo psáno, metod existuje více a my se dnes na ně společně podíváme.

Příčiny tmavého zabarvení zubů

  • Káva, čaj, víno, sojová omáčka;
  • Nepravidelná a zanedbaná péče o chrup;
  • Genetické dispozice;
  • Léčba antibiotiky v dětství (tetracyklinového typu);
  • Nesprávná životospráva.

Metody bělení zubů

Bělící zubní pasty

Dentální kosmetika s bělícími účinky si klade za cíl zesvětlit povrch zubu pomocí kombinace enzymů a mikronizované peroxidové formule, aniž by bylo potřeba používat silikáty. Přírodní enzymy získávané z ananasu a papáji efektivně odstraňují proteinovou vrstvu, která se tvoří na povrchu zubu. Tedy i zubní plak a vnější zabarvení. Mikronizovaný kalcium peroxid působí rovněž mezi krystaly skloviny, kde svou chemickou reakcí zprůhledňuje molekuly pigmentů. Proto se u bělících zubních past doporučuje nevyplachovat ihned ústa, ale až za několik minut po vyčištění. Nechte zkrátka pastu působit, pouze vyplivněte pěnu

Bělící proužky

Jsou flexibilní tenké proužky, které jsou potaženy vrstvou bělícího gelu, jež nepoškozuje zubní sklovinu. Proužky se přikládají na dolní i horní zubní oblouk 2x denně na půl hodiny

Bělící pero

Jedná se o novinku s aktivním gelem a viditelných výsledků dosáhnete zhruba po dvou týdnech. Lze použít kdykoliv a podle potřeby. Dokáže si poradit se zabarvením od kávy, čaje, vína nebo nažloutlým zabarvením od cigaret.

Fotografie publikována se svolením Serge Bertasius Photography Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top