Zařizujeme dětský pokoj

pokoj-pro-miminko

Plánujete dětský pokojík pro Vás nový přírůstek do rodiny? Nevíte, kde začít, co je potřebné a čemu byste se naopak měli vyhnout? Poradíme Vám!

 Čím začít?

Základem dětského pokoje je samozřejmě postýlka. Vybrat si můžete mezi proutěným košíkem, kolébkou, nebo klasickou postýlkou se stohovatelným bokem. Pokud nechcete mít ale postýlku pouze na parádu a chcete, aby nějaký rok vydržela, doporučujeme vybrat větší, ideálně ve velikosti 140×70 cm, minimálně však 120×60 cm. Důležité je rovněž vybrat vhodnou matraci. Ta by měla být pokud možno zdravotní a rozhodně nová, v žádném případě nepoužívejte matraci po někom jiném.

Postýlka by neměla být umístěna v bezprostřední blízkosti okna, aby miminko nebylo vystaveno přímému slunečnímu svitu nebo průvanu. Velmi praktický a v dnešní době velmi populární doplněk do postýlky jsou nebesa, která můžete použít jako ideální stínidlo před světlem a navíc si můžete vybrat z mnoha moderních dekorů.

Přebalovací stůl

Dalším nepostradatelným kusem nábytku je kromě šatní skříně přebalovací stůl. Nejlepší je vybrat si takový, abyste tam měli i dostatek úložného prostoru pro dětskou kosmetiku, plenky či náhradní oblečení. Ke stolu si poté můžete vybrat přebalovací podložku. Na trhu jsou v současnosti na výběr dva druhy podložek: s látkovým potahem a s PVC smývatelným potahem. Já osobně upřednostňuji potah smývatelný, jelikož je snadný na údržbu a vždycky přes něj můžete kvůli pohodlí miminka položit i bavlněnou plenu. Nebojte se rovněž zainvestovat i do koše na plenky. Je to velmi užitečný pomocník, který izoluje zápach linoucí se z použitých plenek, a proto nemusíte odkládat odpadkový koš na chodbu a obtěžovat sousedy.

Pusťte barvy a pohádky dovnitř!

Obrázek na zeď

Pokud už chcete dodat dětskému pokoji nějaký šmrnc a styl, neboj se použít barev a obrázků. Vymalujte stěny na barevno, kupte samolepky na zeď s pohádkovými motivy nebo se pořádně odvažte a namalujte něco sami. Není to tak těžké, jak se může zdát a výsledek Vás mnohem více zahřeje u srdce. Až bude dítě větší, můžete se mu samou pýchou pochlubit, že jste to namalovali pro ně. I já jsem to zkusila a překvapila jsem sama sebe výsledkem. Pro chlapečky pořiďte kobereček se silnicemi, aby si mohli hrát s autíčky, pro holčičky kupte koberec sladěný do růžova nebo do červena s princeznou či jinými motivy.

Nebojte se oživit pokoj i barevnými závěsy, úložnými krabicemi a boxy na hračky nebo i dětským nábytkem. Jednou se tomu stejně nevyhnete. Ale s množstvím nábytku to jinak moc nepřehánějte, čím méně, tím lépe. Důležitý je hlavně prostor, kde se děti poté budou hrát.

A jedna důležitá rada na závěr? Bezpečí především! Kupujte nábytek pouze od prověřených prodejců, ověřte si, že jsou jednotlivé kusy nábytku stabilní a že nemohou na dítě spadnout. A nezapomeňte si samotné zařizování pořádně užít!

Zdroj úvodní fotografie: http://www.nabytek-catrin.cz

Zdroj fotografií: autor článku

 

Autor: Jana Havlíčková

Jana Havlíčková

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top