Zdravá strava – Kuskus s rajčaty a mozzarellou

realfood.tesco.com

Zdravá strava hraje velmi důležitou roli v otázce našeho zdraví. Čím dál více lidí volí variantu zdravého stravování před nezdravým přecpáváním se. Pokud máme dostatek potravin z přírody (ovoce, zeleniny), tím více síly a energie může proudit v každé buňce našeho těla. Prostá změna životního stylu a stravování má úžasnou schopnost zabránit vzniku zákeřných onemocnění. Když začneme přemýšlet o tom, co vše nám příroda nabízí, budeme se více zajímat o zdravou výživu a zaměříme se na to, co si připravujeme k jídlu, zlepšíme nejenzdravotní stav, ale i psychickou pohodu. Se zdravou stravou nejste nuceni držet krátkodobé diety, které mají většinou jojo efekt. Zelenina je výborná čerstvá, ale i vařená a prospívá jak žaludku, tak střevům. Zelenina je bohatým zdrojem minerálů, vitamínů a kyseliny, které v tom dobrém slova smyslu dráždí k většímu vyměšování šťáv, což usnadňuje trávení. Zdravá strava obohacená o bylinky lahodí nejen oku a chuťovým buňkám, ale také našemu organismu. Velmi dobré jsou i bylinkové nápoje, čistá voda, ovocné a zeleninové šťávy. Pokud ke zdravé stravě přidáte i dostatek pohybu, můžete žít zdravěji a déle.

Recept na kuskus s rajčaty a mozzarellou

Co budeme potřebovat

  • 1 hrnek kuskusu;
  • 2 ks rajčat;
  • 50 g mozarelly nebo jiného druhu sýra;
  • Sůl, koření;
  • Bazalka.

Pracovní postup

Kuskus dáme do hrníčku, osolíme a okořeníme podle vlastní chuti a fantazie. Zalijeme vodou asi dva centimetry nad kuskus a vložíte na dvě minuty do mikrovlnné trouby. Mezi tím si nakrájíme rajčata a mozarellu. Uvařený kuskus navrstvíme do zapékací misky a nahoru poklademe rajčata a mozarellu. Nahoru nasypeme nasekanou čerstvou bazalku, ale může být i sušená. Opět vložíme do mikrovlnné trouby na dvě až tři minutky. Celková příprava nezabere více než 10 minut a máme na světě výbornou náhradu klasické pizzy.

Zdroj obrázku: http://www.realfood.tesco.com

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top