Zdravý nápoj zvaný smoothie

Smoothie

Smoothie uvidíte většinou tam, kde je zmínka o zdravé stravě. Základem tohoto výrazu je smooth, což představuje jemný, krémový. A právě takové smoothie je.

Jde o mixovaný nápoj, kde základ tvoří ovoce nebo zelenina, případně kombinace obojího. Nejlépe bez přídavku cukru, umělých sladidel a konzervantů. Do krémových až pudingových smoothie lze přidávat také ovesné vločky, semínka, ječmen, kakaové boby, melasu nebo karobový prášek (svatojánský chléb). Smoothie tak představuje hustý, výživný koktejl, který zasytí. Lze ho použít jako zdravou snídani nebo vydatnou svačinku. Smoothie si můžete namíchat podle své chuti a možností, které s sebou nese každé roční období. V létě jahody, maliny, kiwi, mrkev, švestky a v zimním období grepy, pomeranče, banány. Ovoce se dá bezvadně kombinovat i s listovou zeleninou, která obsahuje chlorofyl. Ten je důležitý při tvorbě hemoglobinu – červeného krevního barviva. Příprava smoothie je velmi rychlá a postačí vám k tomu mixér nebo rovnou smoothie maker.

Smoothie pomáhá s hubnutím

Lidé, kteří konzumují dostatečné množství ovoce a zeleniny, trpí méně chronickými degenerativními nemocemi včetně obezity. Přiměřené množství ovoce i zeleniny dodává tělu energii a zrychuje metabolismus. Tělo samo nastartuje léčebné procesy a dostane potřebnou dávku vitamínů, minerálů a stopových prvků. Smoothie rovněž umí přenastavit chuťové pohárky a nebudete prahnout po „nezdravých“ potravinách. Připravit si smoothie na snídani či svačinku nezabere mnoho času. Udělejte si proto z této činnosti denní rituál a připravte si zdravé občerstvení. Receptů v dnešní době existuje celá škála a můžete si je ochutit podle vlastní fantazie. Smoothie se dá zařadit jako součást zdravého životního stylu, kde si za pár korun během chvíle vytvoříte sytý a lahodný pokrm.

Recepty a možnosti:

  • Mango, banán, listový špenát nebo ledový salát;
  • Mango, avokádo, banán, jablko;
  • Jahoda, jablko, pomeranč, banán;
  • Ananas, mandarinka, hruška;
  • Švestka, jablko, borůvky;
  • Kokosové mléko, banán, ananas.

Fotografie publikována se svolením Praisaeng Photography Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top