Ze světa obuvi – boty Steve Madden

SteveMaddenAW12DYVINAL_CAMO

Steve Madden je známý obuvník, zakladatel a rovněž ředitel společnosti Steve Madden Ltd. Značka je známá v kratší podobě Steve Madden. Společnost sídlí ve městě Long Island City v New York. Samotná značka, se zrodila již v roce 1990. Steve Madden se narodil ve městě Queens a vyrůstal v nedalekém Lawrence.  Společnost se řadí mezi středně velké firmy. Její roční obrat se pohybuje kolem půl miliardy dolarů. Steve Madden, je velmi podnikavý člověk a zjevně miluje obchodování. V New Yorku, který je znám jako město, které je od nepaměti spojováno s financemi, nedokázal finančnímu lákadlu odolat. I Steve Madden se ocitl v tomto byznysu a na přelomu tisíciletí měl potíže se zákonem. Pro podvod s akciemi byl v roce 2002 byl odsouzen na tři a půl roku do vězení. Z vedení obuvnické společnosti tehdy Steve Madden odstoupil a věnuje se pouze kreativní činnosti ve firmě. Nabídka produktů této značky není přitom omezena pouze na obuv, ale i na kabelky a jiné módní příslušenství.

Steve Madden ne jen šéfem, ale také designérem značkové obuvi

Steve Madden navrhl kolekci, která se drží současných módních trendů, jako jsou kovové špice, přezky, pásky, kovové plíšky, imitace zvířecí kůže, podpatky vysoká i nízká rovná platforma. V barvách se však Steve drží při zemi. Vedle černé a smetanové barvy můžete v jeho kolekci spatřit boty v barvách velbloudí srsti, fialové, oranžové, modré a červené boty. Jeho boty jsou atypické, zajímavé a originální. Je to skutečný mistr na tvorbu obuvi pro muže a ženy. Velmi často navrhuje boty s jemným sportovním charakterem, avšak vedle toho nezapomíná tvořit kolekce, určené pro speciální příležitosti a plesovou obuv. V roce 2013 navrhnul kolekci blyštivých střevíčků, které byly pokryty drobnými kamínky. Jejich předností bylo, že se hodily jak pro slavnostní příležitosti, tak k modernímu stylovému oblečení.

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top