Zelená káva a zkušenosti s ní

hubnuti

Určitě jste již narazili na reklamu na zelenou kávu, která je doporučována jako vynikající potravinový doplněk usnadňující hubnutí. Čistý extrakt zelených kávových zrn obsahuje kyselinu chlorogení a jiné podobné polyfenolické látky, které působí v lidském těle jako silné antioxidanty.

Zelená káva je užitečná v boji proti volným radikálům v našem těle. Dále pak snižuje hladinu glukózy v krvi, zabraňuje hromadění viscerálního (vnitřního) tuku v těle a samozřejmě také snižuje krevní tlak. Vnitřní tuk se většinou hromadí v oblasti břicha a obklopuje srdce, játra, slinivku a ledviny, což vede k vážným zdravotním problémům, jako je cukrovka, kardiovaskulární choroby a některé formy rakoviny. Faktem je, že extrakt ze zelené kávy zabraňuje hromadění vnitřního tuku v těle a tím patří mezi efektivní dietní doplněk.Vlastnosti, pomáhající při hubnutí, objevili vědci ze San Antonia a Santa Margarity.

Rozdíl mezi zelenou a černou kávou

A jaký je tedy rozdíl mezi zelenou kávou a tou klasickou černou, kterou pije většina z nás? Při pražení kávových zrn ztrácí káva nejen některé látky, ale mění i svou barvu na černou. Navíc se díky pražení součástí kávových zrn stávají i látky, které mají na organismus negativní vliv. Zelená káva se zpracovává jiným způsobem než černá a tyto negativní látky neobsahuje. Nejde přitom samozřejmě o nezralá zrna kávovníku.

Zelená káva se od klasické pražené však neliší jen vzhledem ale i chutí, je totiž kyselejší a nemá klasickou hořkost kávy. Zelená káva také ve srovnání s praženou kávou nemá tak silné aroma. Někteří lidé si ji zvykli pít místo černé kávy a pochvalují si ji. Zelená káva nemá dobrý vliv jen na úbytek váhy, ale i na celkové zdraví.

Nekupujte předražené výrobky

Zelená káva je samozřejmě módní hit a kdekdo zkouší její účinky. I proto se často prodává za neskutečné ceny.Díky tomu, že se jedná o velice žádaný artikl, začala se vyrábět i v Čechách. Prodává se pod značkou Green Coffee Plus a obsahuje vitamin C. Její cena tak pouhých 299 Kč. A to již opravdu stojí za vyzkoušení.

Zkušenosti s pitím zelené kávy?

Jsou samozřejmě různé. „Já to s tou zelenou kávu beru sportovně. Je to rozhodně zdravější varianta pití kafe. Ano chuť je jiná, i když káva tam cítit je, ale proč ne. Bylinky taky chutnají jinak. A než pít černou kávu jen proto, že jsem na ní závislá, radši budu pít tu zelenou, která je mnohem zdravější. K tomu dietku a nějakou procházku a vidíte. Za nedlouho byl efekt skutečně poznat. 10kilo dole není málo,“ popsala své zkušenosti Jitka Pospíšilová z Hradce Králové.

„Musím říci, že jsem se zelenou kávou velmi spokojená. Chuť je trošku jiná, ale za 3 dny jsem si zvykla. Cítím se mnohem lépe, mám víc energie a nemám skoro chuť na jídlo. Zelené kafčo piju 3x denně,“ je další názor.

Samozřejmě se najdou i negativní názory lidí, kterým zelená káva nepomohla. Je totiž důležité dodržet i pokyny, které výrobci uvádějí. Za dnes již přijatelnou cenu 299 korun je dobré zelenou kávu vyzkoušet a udělat si vlastní názor. Český výrobek si můžete objednat například zde.

kava

Fotografie publikována se svolením luigi diamanti / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Verca

Verca
Jsem holka co ráda píše o všem zajímavém. Pokud se vám moje články budou líbit, budu na vrcholu blaha :)

Jeden komentář

  1. Se zelenou kavou jsem se jeste nesetkala. Ale nemusi to byt spatne. Urcite ale zustanu verna klasicke alternative kavy – Caro :)

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top