Ženy s rakovinou prsu v Číně téměř nenajdete

Čínská žena

Pouze jedna z 10.000 čínských žen zemře na rakovinu prsu. Zatímco v západních zemích je to jedna z deseti. Britská univerzitní profesorka Jane Plant, se rozhodla zjistit proč tomu tak je, poté co sama onemocněla. Jane Plant je významná britská geoložka, která propaguje dietní program pro léčbu rakoviny. Výsledkem její práce bylo ohromující zjištění. V Číně netrpí ženy v takovém měřítku rakovinou prsu, protože nekonzumují mléčné výrobky. Toto nízké číslo se netýká pouze Číny, kde je menší znečištění městského ovzduší, ale i oblastí jako je Hong Kong. Tam se výskyt žen s rakovinou prsu zvedl na 34 z 10.000 žen. Překvapivé zjištění bylo, že podobné výsledky vykazovala i japonská města Hirošima a Nagasaki, která v minulosti byla napadena jadernými zbraněmi a tak se očekávalo zaznamenání většího výskytu rakovinového onemocnění.

Z vědeckých výzkumu vyplývá

 Vědecké výzkumy potvrdily, že Číňané nebo Japonci, kteří se přestěhovali na západ, se za maximálně dvě generace přizpůsobili hostitelské komunitě tak, že se jejich šance na onemocnění zvýšily na stejnou úroveň. Naproti tomu, pokud by se žena ze západu přestěhovala do Číny nebo Japonska, minimalizovala by výskyt rakoviny o polovinu. Čínský slangový výraz pro rakovinu prsu, lze přeložit jako Nemoc bohatých žen. To z prostého důvodů, že pouze zámožní Číňané si mohou dovolit jíst „Hong Kong food. Jídlo zahrnuje špagety, čokoládu, zmrzlinu, sýry a jiné „nezdravé“ pochoutky.

V Číně nejí mléčné výrobky

Mléčným výrobkům se Číňané zcela vyhýbají. Z vědeckých výzkumů vyplývá, že 70%světové  populace není schopno vstřebat laktózu. Odborníci na výživu to považují za běžný a přirozený problém většiny dospělých. Nabízí se i další vysvětlení říká Jane Plant a tím je, že pravděpodobně nejíme správný druh jídla. Jsem si jistá, že souvislost mezi mléčnými výrobky a rakovinou prsu je podobná, jako souvislost mezi kouřením a rakovinou plic.

Příběh Jane Plant

Svůj příběh a boj s rakovinou, Jane popisuje ve své knize Your Life in Your Hands, která je pouze jedna z jejich mnoha knih. Jane uvádí, že právě tato dieta jí pomohla v boji proti rakovině poté, co selhala klasická západní medicína. Jane vyloučila ze svého jídelníčku mléčné výrobky a zaměřila se na konzumaci potravin, které působí proti rakovinovému bujení.

Fotografie publikována se svolením anankkml Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Jeden komentář

  1. Zajimave

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top